Odliczenie do długiego majowego weekendu już się rozpoczęło. Dla tych wszystkich, którzy zamawiają przesyłki z pośrednictwem inPost, kluczowym pytaniem jest to czy dojdą na czas.

Inpost kurier paczkomat wysyłka automat paczka

Wielu z nas, biorąc wolne na 2 maja, zaczyna majówkę już w najbliższą sobotę. Jest to super możliwość, aby cieszyć się aż 5-dniowy weekendem, przy użyciu tylko jednego dnia urlopowego. Aż kusi, aby urlop wziąć również na 4 i 5 maja, co daje nam ponad tydzień wolnego.

Paczkomaty inPost i majówka

Usługę paczkomatów uwielbiam właśnie za to, że na jej działanie nie rzutują żadne święta. Same urządzenia ze skrytkami na przesyłki będą czynne i dostępne. Tak więc przez cały długi weekend majowy, będziecie mogli odebrać swoją przesyłkę.

Możliwe będzie również nadawanie przesyłek. Jednak trzeba mieć na uwadze, że nowe dostawy paczek, tak samo jak ich odbiory będą realizowane jedynie 2, 4 i 5 maja.

Kurierzy inPost w weekend majowy

Ustawowo dni wolne wypadają w poniedziałek i środę, w tym czasie kurierzy inPostu nie będą pracować. Dostarczenie paczek do paczkomatów i pod drzwi będzie realizowane natomiast we wtorek, który jest dniem pracującym. Oczywiście to samo tyczy się czwartku i piątku (4 i 5 maja).

Inpost kurier paczkomat wysyłka automat paczka nadawanie paczek

Przesyłki inPost jako sposób na podróż bez bagażu?

Osobiście wpadłam na to już jakiś czas na wyjeździe do Sopotu, gdzie tłukłam się z nieporęczną walizką. Już wtedy przemknęło mi przez myśl, że mogłabym ją przecież sobie nadać do pobliskiego paczkomatu i później pod koniec wakacji znowu nadawać ją w ten sposób.

Dlatego uśmiechnęłam się od ucha do ucha, gdy w tym roku zobaczyłam, że inPost również poleca podróżowanie z wykorzystaniem swoich usług. Czy to jest sposób na majówkę? Tak, jeżeli przesyłkę wyślesz w czwartek i dojdzie ona w piątek do docelowego paczkomatu. Wtedy na spokojnie w sobotę będziesz mógł odebrać bagaż, ciesząc się wygodną podróżą. Natomiast pod koniec w ten sam sposób możesz nadać ją z powrotem.

Walizki do gabarytu C

Wielkości gabarytów przesyłek inPost:
Gabaryt A – maks.8 × 38 × 64 cm
Gabaryt B – maks. 19 × 38 × 64 cm
Gabaryt C – maks. 41 × 38 × 64 cm
Maksymalna waga dla wszystkich gabarytów do 25 kilogramów. Wybierając jedną z poniższych walizek, będziecie mogli wygodnie nadawać swoje bagaże gabarytem C. Powinno wyjść nie tylko łatwiej, ale również taniej niż np. dodatkowy bagaż w lotach krajowych.

Walizka mała na kółkach Ochnik

Cena: 179,90 zł Przejdź do sklepu

Czy inPost pracuje w majówkę?

Mała Kabinowa Walizka Puccini California

Cena: 268,77 zł Przejdź do sklepu

Czy inPost pracuje w majówkę?

Mała Kabinowa Walizka Samsonite At Air Move

Cena: 526 zł Przejdź do sklepu

Czy inPost pracuje w majówkę?