Crowdfundingowy przegląd tygodnia #1

Pita – wielofunkcyjna kamerka 4K

Pita jest kolejnym pomysłem na miniaturową kamerkę 4K. Możemy ją transformować w drona, wykorzystać jako system monitoringu, umieścić na statywie czy rowerze. Autorzy zaprezentowali filmik z gotowym urządzeniem ukazujący miedzy innymi sprawność działania trybu śledzenia w formie drona. Kamerka umożliwia nagrywanie z rozdzielczości 4K przy 30 FPS. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to profesjonalny sprzęt. Baterie wystarczają na 15 minut lotu. Na standardowe nagrywanie mamy mieć do dyspozycji ponad 100 min. Najtańsza wersja urządzenia kosztuje około 990 zł. Wysyłka do wspierających przewidziana jest na grudzień 2018 roku.MemoKids – bezprzewodowy plaster z czujnikami

MemoKids to małe urządzenie w formie plastra przyklejanego na skórę. Głównym założeniem produktu jest pomiar temperatury oraz aktywności dziecka podczas choroby. Dedykowana aplikacja łączy się z MemoKids za pomocą Bluetooth i przesyła informacje na sparowane urządzenie. Dzięki temu można na bieżąco monitorować temperaturę ciała dziecka, ale również dowiedzieć się kiedy się obudziło bądź zaczęło kaszleć czy kichać. Nietrafione może okazać się oparcie systemu o Bluetooth. Gdy opiekun wyjdzie z domu np. do pracy urządzenie jest bezużyteczne. Cena najtańszego pakietu zawierającego urządzenie to około 176 złotych. Przewidywany czas dostarczenia produktów to grudzień 2018 roku.

 

Sleepman – monitoring aktywności

Sleepman to opaska, która ma czuwać nad nasza aktywnością – począwszy od jakości snu, po wydajność w czasie wykonywania codziennych czynności. Najważniejszym założeniem projektu jest stymulowanie organizmu do samoistnej pobudki w najbardziej optymalnym czasie. Urządzenie weryfikuje również skoki i spadki energii w czasie dnia. Dedykowana aplikacja ma zbierać oraz prezentować w formie diagramów dzienne podsumowania. Pozwolą one indywidualnie poznać organizm i rozplanować pracę. Dodatkowo system ma stymulować koncentrację zapobiegając miedzy innymi mikro drzemkom. Najniższa cena to około 350 zł. Przewidywany czas dostarczenia urządzania to czerwiec 2018 roku.

Caply – miniaturowa kamerka

Caply to kolejna kamerka przenośna. Co ją wyróżnia na tle konkurencji? Autorzy wskazują na niską, atrakcyjną cenę, długi czas nagrywania oraz ciekawe wzornictwo. Urządzenie zaprojektowano minimalistycznie. Jest białe i tylko nieco większe od baterii. Autorzy proponują do niego ciekawe kolorowe akcesoria. Wśród nich odnajdziemy między innymi gumowe klipsy do ubrań, giętkie kable, wodoszczelne etui czy mocowania do roweru bądź auta. Caply może streamować na żywo i łączyć się z urządzaniami za pośrednictwem Wi-Fi oraz Bluetooth. Kamera umożliwia nagranie w rozdzielczości 1080p przez 5 godzin. Najniższa cena pakietu z urządzaniem to około 315 zł. Planowany czas wysyłek to grudzień 2018 roku.

 NYSW – elegancki zegarek fitness

NYSW to klasycznie wyglądający zegarek wzbogacony o nutkę smartband’a. Autorzy kierują to rozwiązanie do osób, których codzienny strój w pracy nie pozwala na noszenie inteligentnych zegarków o nowoczesnym wyglądzie, wyposażonych w elektroniczne wyświetlacze. NYSW ma klasyczna tarczę analogowego zegarka, na której znajdują się trzy dodatkowe wskazania. Dwa z nich informują nas ile danego dnia wykonaliśmy już kroków. Ostatni wskazuje typ przychodzących na smartfona powiadomień. Do zegarka zaprojektowana została dedykowana aplikacja. Dzięki niej na zegarek przesyłane są standardowe alerty o wiadomościach i połączeniach oraz mniej spotykane – takie jak przypomnienie o braniu leków. Dodatkowo NYSW mierzy puls czy przypomina o piciu wody. Najniższa kwota wsparcia to około 630 złotych. Planowany czas wysyłki to marzec 2018 roku.