poniedziałek, 24 czerwca

Pita – wielofunkcyjna kamerka 4K

Pita jest kolejnym pomysłem na miniaturową kamerkę 4K. Możemy ją transformować w drona, wykorzystać jako system monitoringu, umieścić na statywie czy rowerze. Autorzy zaprezentowali filmik z gotowym urządzeniem ukazujący miedzy innymi sprawność działania trybu śledzenia w formie drona. Kamerka umożliwia nagrywanie z rozdzielczości 4K przy 30 FPS. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to profesjonalny sprzęt. Baterie wystarczają na 15 minut lotu. Na standardowe nagrywanie mamy mieć do dyspozycji ponad 100 min. Najtańsza wersja urządzenia kosztuje około 990 zł. Wysyłka do wspierających przewidziana jest na grudzień 2018 roku.

MemoKids – bezprzewodowy plaster z czujnikami

MemoKids to małe urządzenie w formie plastra przyklejanego na skórę. Głównym założeniem produktu jest pomiar temperatury oraz aktywności dziecka podczas choroby. Dedykowana aplikacja łączy się z MemoKids za pomocą Bluetooth i przesyła informacje na sparowane urządzenie. Dzięki temu można na bieżąco monitorować temperaturę ciała dziecka, ale również dowiedzieć się kiedy się obudziło bądź zaczęło kaszleć czy kichać. Nietrafione może okazać się oparcie systemu o Bluetooth. Gdy opiekun wyjdzie z domu np. do pracy urządzenie jest bezużyteczne. Cena najtańszego pakietu zawierającego urządzenie to około 176 złotych. Przewidywany czas dostarczenia produktów to grudzień 2018 roku.

 

Sleepman – monitoring aktywności

Sleepman to opaska, która ma czuwać nad nasza aktywnością – począwszy od jakości snu, po wydajność w czasie wykonywania codziennych czynności. Najważniejszym założeniem projektu jest stymulowanie organizmu do samoistnej pobudki w najbardziej optymalnym czasie. Urządzenie weryfikuje również skoki i spadki energii w czasie dnia. Dedykowana aplikacja ma zbierać oraz prezentować w formie diagramów dzienne podsumowania. Pozwolą one indywidualnie poznać organizm i rozplanować pracę. Dodatkowo system ma stymulować koncentrację zapobiegając miedzy innymi mikro drzemkom. Najniższa cena to około 350 zł. Przewidywany czas dostarczenia urządzania to czerwiec 2018 roku.

Caply – miniaturowa kamerka

Caply to kolejna kamerka przenośna. Co ją wyróżnia na tle konkurencji? Autorzy wskazują na niską, atrakcyjną cenę, długi czas nagrywania oraz ciekawe wzornictwo. Urządzenie zaprojektowano minimalistycznie. Jest białe i tylko nieco większe od baterii. Autorzy proponują do niego ciekawe kolorowe akcesoria. Wśród nich odnajdziemy między innymi gumowe klipsy do ubrań, giętkie kable, wodoszczelne etui czy mocowania do roweru bądź auta. Caply może streamować na żywo i łączyć się z urządzaniami za pośrednictwem Wi-Fi oraz Bluetooth. Kamera umożliwia nagranie w rozdzielczości 1080p przez 5 godzin. Najniższa cena pakietu z urządzaniem to około 315 zł. Planowany czas wysyłek to grudzień 2018 roku.

 

NYSW – elegancki zegarek fitness

NYSW to klasycznie wyglądający zegarek wzbogacony o nutkę smartband’a. Autorzy kierują to rozwiązanie do osób, których codzienny strój w pracy nie pozwala na noszenie inteligentnych zegarków o nowoczesnym wyglądzie, wyposażonych w elektroniczne wyświetlacze. NYSW ma klasyczna tarczę analogowego zegarka, na której znajdują się trzy dodatkowe wskazania. Dwa z nich informują nas ile danego dnia wykonaliśmy już kroków. Ostatni wskazuje typ przychodzących na smartfona powiadomień. Do zegarka zaprojektowana została dedykowana aplikacja. Dzięki niej na zegarek przesyłane są standardowe alerty o wiadomościach i połączeniach oraz mniej spotykane – takie jak przypomnienie o braniu leków. Dodatkowo NYSW mierzy puls czy przypomina o piciu wody. Najniższa kwota wsparcia to około 630 złotych. Planowany czas wysyłki to marzec 2018 roku.

 

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.