Polacy po raz kolejny udowadniają, że na polu kodowania są godnymi przeciwnikami. Dawid Bugajewski, student Wojskowej Akademii Technicznej, został zwycięzcą drugiej odsłony inicjatywy Code Hunt Challenge i otrzyma nagrodę w wysokości 1000 dolarów. Poza Dawidem, wśród ośmiu finalistów tego międzynarodowego wyzwania znalazło się także dwóch innych Polaków: Piotr Frocisz oraz Adam Żychowski.

„Tuż przed rozpoczęciem październikowego wyzwania Code Hunt Challenge udało mi się zająć drugie miejsce w polskiej edycji konkursu, co z pewnością miało pozytywny wpływ na uzyskany rezultat. Biorąc pod uwagę to, że Code Hunt Challenge tak naprawdę rozgrywa się w godzinach nocnych niezwykle istotne było wsparcie mojej narzeczonej, która dbała o to, żebym cały czas był przytomny” – podkreślił Dawid Bugajewski.

Wyzwanie Code Hunt Challenge, będące częścią Imagine Cup, to gra, dzięki której zawodnicy mogli podnieść swoje umiejętności w programowaniu oraz zdobyć nagrody pieniężne. W każdy trzeci weekend miesiąca, aż do końca kwietnia 2015 r., będzie się pojawiać nowe, 48-godzinne wyzwanie. Najlepsze rozwiązanie zadania w najkrótszym czasie gwarantuje 1000 dolarów, a dodatkowo każdy zawodnik bierze udział w loterii, w której główną nagrodą jest 5000 dolarów.

„Code Hunt Challenge nie jest moim pierwszym spotkaniem z konkursem Imagine Cup. Wydział Cybernetyki WAT, na którym studiuję, bardzo aktywnie uczestniczy w tej inicjatywie. W ubiegłym roku pod przewodnictwem mjr dr inż. Mariusza Chmielewskiego i wraz z członkami zespołu ScienceSergeants zajęliśmy trzecie miejsce w finałach krajowych w kategorii Innovation. Mam nadzieję, że w tym roku uda się przejść jeszcze dalej” – dodaje Dawid Bugajewski.

 

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.