Szycie na miarę własnych ubrań lub strojów do cosplayów jest ostatnimi czasy bardzo modne. Przystępność sprzedaży jaką oferują nam platformy handlu online pozwala na tworzenie własnych marek. Zebraliśmy gadżety ułatwiające szycie lub idealnie nadające się na prezent dla osoby lubiącej pracę z igłą i nitką. Nic więcej nie pozostało jak zabrać się do szycia.

Pomocne nawlekacze do nitek i sznurków

Ancuioyz – do maszyny do szycia – 49,77 złotych
HEALLILY – do sznurków – 59,84 złotych
FALZONE – do igieł – 39,42 złotych
Kwiatek do igieł – 39,42 złotych

Gdy siedziałam u babci to byłam pomocnikiem nr. 1 od niemożliwego – czyli nawlekania nitki na igłę, ale jak babcia to robiła kiedy mnie nie było? Na pewno miała jakieś sprytne sposoby, jednakże teraz na rynku jest multum gadżetów, które zrobią to za nas. 

Gadżetowe miarki

Fgnuay taśma pomiarowa – 49,77 złotych
Klips do obszywania – 45,66 złotych

Okazuje się, że miarka może być pomysłowa! O ile łatwiej może być, gdy ma się pod ręką przyrząd do mierzenia, wymyślony pod konkretne zastosowanie.

Gadżety do nitek i sznurków

‎New brothread – sylikonowe zabezpieczenia – 36,37 złotych / 20 sztuk
SHQIN – nawijarka ręczna – 204,33 złotych
Astibym – pierścień do przecinania nici – 44,09 złotych
BESPORTBLE – wosk pszczeli do nici – 62,37 złotych / 2 sztuki

Praca z nitkami to moja mała zmora. To wypadną na podłogę i się rozwiną, a to nożyczki znikają z pola widzenia. Dużą ciekawość wzbudziła we mnie pomysłowość producentów, którzy mają szeroką gamę rozwiązań, aby praca z nitką była łatwiejsza. 

Naparstki

Prym – gumowy naparstek – 17,51 złotych (M)
SHJKJ – naparstek rzemieślniczy – 59,63 złotych / 6 sztuk

Raczej nikt nie lubi się kuć, dlatego naparstki mają długą historię, różne kształty i są wykonane z przeróżnych materiałów. Trudno je jednak pominąć w takim zestawieniu. Urozmaiceniem może od standardów mogą być tutaj gumowe naparstki lub takie które trzymają nitkę. 

Małe ręczne maszyny do szycia

InnovaGoods Sewket – 56,01 złotych
Singer Mini – 71,00 złotych

Zadziwiające jak w wielu miejscach małe, ręczne maszyny do szycia się przydają. Dłuższa podróż, pokazy mody, cosplay, czy nawet imprezy okolicznościowe – wszędzie tam gdzie zależy nam na perfekcyjnym wyglądzie kreacji.

…i coś do dużych maszyn do szycia

Dreamtop – magnetyczny pomocnik – 40,46 złotych / 4 sztuki
Mohito – płytka pozycjonująca – 35,70 złotych / 2 sztuki
Eecoo – magnetyczna lampka – 71,00 złotych
DECARETA – przytrzymująca stopka – 39,34 złotych  / 6 różnych sztuk

Dodatków do maszyn do szycia nie ma z kolei tak wiele. Jednakże modele, które nie mają pewnych funkcji, w łatwy sposób można doposażyć. Na rynku dostępne są próżne stopki, doczepiane lampki czy prowadnice. 

a jak już się uszyje, to może golarka do ubrań?

PHILIPS GC026/00 – 63,99 złotych
Tefal JB1011E0 – 89,00 złotych

Kiedy już się uszyje lub zrobi na drutach wymarzony strój, warto zadbać o niego na wszelakie sposoby. Gdy po jakimś czasie tkaniny się mechacą warto je doprowadzić do stanu idealnego w bezpieczny sposób np. golarkami. Na rynku dostępne są zarówno elektryczne jak i mechaniczne rozwiązania. 

Jeśli lubicie praktyczne gadżety to polecamy wam zerknąć również na B@jery do sprzątania.

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.