B@jery – „do mnie wiadro, miotły z kąta”…

Dla niektórych sprzątanie to chwila relaksu, dla innych obowiązek. Niezmiennie porządki wypełniają nam czas życia codziennego. Fajnie jest więc je sobie nieco ułatwić bądź urozmaicić. Cześć gadżetów do sprzątania, takich jak roboty, już nikogo nie dziwi, jednak to przecież nie wszystko co mają do zaoferowania producenci. 

Kapcie do froterowania podłogi

Kapcie do froterowania podłogi innovagoods

54,90 złotych

Najefektywniejsza i najmniej mecząca forma sprzątania to taka, realizowana na bieżącą. Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami robota odkurzającego, to taka gadżetowa wariacja na temat kapci jest całkiem dobrym rozwiązaniem. Mopujące części przyczepiane są od spodu na rzepy więc tylko co jakiś czas trzeba wrzucić je do pralki. 

Elektryczna szczotka do czyszczenia

Lidl SILVERCREST – 89,90 złotych
HURRICANE SPIN SCRUBBER – 104,99 złotych

Nie wszystkie powierzchnie są łatwe do wyczyszczenia, zwłaszcza gdy w grę wchodzi kamień. Dlatego o wiele łatwiej jest wesprzeć się odrobiną technologii, która wspomagana elektrycznie wykona za nas pucowanie. 

Odkurzacz biurkowy do sprzątania na bieżąco

BASEUS CAPSULE C2 CRXCQC2-01 – 59,00 złotych
BASEUS C1 MINI CRXCQC1-06 – 169,00 złotych
Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini – 197,99 złotych

Wspominając czasy szkolne, gdy często zdarzało mi się coś gumkować, taki mały odkurzacz oszczędziłby mi dużo nerwów związanych z paprochami. Jednak i teraz wydaje mi się bardzo praktycznym rozwiązaniem, gdy pracując zdalnie sieję spustoszenie na prywatnym biurku. 

Myjka ultradźwiękowa do biżuterii i nie tylko

Vgt-800 600Ml – 153,64 złotych
Kapaan – 162,00 złotych

Utrzymanie biżuterii w stanie idealnym, zwłaszcza srebrnej, nie jest takie łatwe. Dzięki myjce ultradźwiękowej można z łatwością wyczyścić wiele niedużych rzeczy, nie narażając ich na uszczerbek. Widzę tutaj zastosowanie podczas czyszczenia biżuterii, ale przecież posrebrzane sztućce też lubią pokrywać się patyną. 

Robot mopujący

Moneual Monspin MS200 robot do spzrątania

Moneual Monspin MS200 – 999,00 złotych

Niedługo roboty będą latać i sprzątać za nas każdy zakamarek mieszkania. Przynajmniej bardzo na to liczę. Tymczasem do dyspozycji mamy jeżdżących pomagierów. Spotkaliśmy się z ciekawym spostrzeżeniem, że niehigienicznym jest łączenie robota odkurzającego z mopem. Po głębszym przemyśleniu tej kwestii, wydaje się to być całkiem sensowna teza. Na szczęście producenci też o tym pomyśleli i na rynku dostępnych jest kilka takich robotów. 

Myjka do okien, a może robot?

Leifheit dry&clean 51000 – 216,00 złotych
Karcher WV 6 Plus 1.633-510.0 – 319,00 złotych
Hobot H368 – 1 357,00 złotych
Hobot 298 – 1 498,00 złotych

Duże okna wpuszczają dużo światła, ale tylko kiedy nie są brudne 🙂 Nowe budownictwo kocha wielkie przeszklenia, jednakże utrzymanie ich w nienagannej przejrzystości jest nie lada wyczynem. Dlatego każda pomoc jest mile widziana. Dodatkowo takie niewielkie myjki, trzymane w łazience, w błyskawiczny sposób pozwolą utrzymać lustro beż żadnych zacieków. 

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą recenzją robota mopującego.