B@jery – „igła, nitki i nożyczki szyjmy suknie”…

Szycie na miarę własnych ubrań lub strojów do cosplayów jest ostatnimi czasy bardzo modne. Przystępność sprzedaży jaką oferują nam platformy handlu online pozwala na tworzenie własnych marek. Zebraliśmy gadżety ułatwiające szycie lub idealnie nadające się na prezent dla osoby lubiącej pracę z igłą i nitką. Nic więcej nie pozostało jak zabrać się do szycia.

Pomocne nawlekacze do nitek i sznurków

Ancuioyz – do maszyny do szycia – 49,77 złotych
HEALLILY – do sznurków – 59,84 złotych
FALZONE – do igieł – 39,42 złotych
Kwiatek do igieł – 39,42 złotych

Gdy siedziałam u babci to byłam pomocnikiem nr. 1 od niemożliwego – czyli nawlekania nitki na igłę, ale jak babcia to robiła kiedy mnie nie było? Na pewno miała jakieś sprytne sposoby, jednakże teraz na rynku jest multum gadżetów, które zrobią to za nas. 

Gadżetowe miarki

Fgnuay taśma pomiarowa – 49,77 złotych
Klips do obszywania – 45,66 złotych

Okazuje się, że miarka może być pomysłowa! O ile łatwiej może być, gdy ma się pod ręką przyrząd do mierzenia, wymyślony pod konkretne zastosowanie.

Gadżety do nitek i sznurków

‎New brothread – sylikonowe zabezpieczenia – 36,37 złotych / 20 sztuk
SHQIN – nawijarka ręczna – 204,33 złotych
Astibym – pierścień do przecinania nici – 44,09 złotych
BESPORTBLE – wosk pszczeli do nici – 62,37 złotych / 2 sztuki

Praca z nitkami to moja mała zmora. To wypadną na podłogę i się rozwiną, a to nożyczki znikają z pola widzenia. Dużą ciekawość wzbudziła we mnie pomysłowość producentów, którzy mają szeroką gamę rozwiązań, aby praca z nitką była łatwiejsza. 

Naparstki

Prym – gumowy naparstek – 17,51 złotych (M)
SHJKJ – naparstek rzemieślniczy – 59,63 złotych / 6 sztuk

Raczej nikt nie lubi się kuć, dlatego naparstki mają długą historię, różne kształty i są wykonane z przeróżnych materiałów. Trudno je jednak pominąć w takim zestawieniu. Urozmaiceniem może od standardów mogą być tutaj gumowe naparstki lub takie które trzymają nitkę. 

Małe ręczne maszyny do szycia

InnovaGoods Sewket – 56,01 złotych
Singer Mini – 71,00 złotych

Zadziwiające jak w wielu miejscach małe, ręczne maszyny do szycia się przydają. Dłuższa podróż, pokazy mody, cosplay, czy nawet imprezy okolicznościowe – wszędzie tam gdzie zależy nam na perfekcyjnym wyglądzie kreacji.

…i coś do dużych maszyn do szycia

Dreamtop – magnetyczny pomocnik – 40,46 złotych / 4 sztuki
Mohito – płytka pozycjonująca – 35,70 złotych / 2 sztuki
Eecoo – magnetyczna lampka – 71,00 złotych
DECARETA – przytrzymująca stopka – 39,34 złotych  / 6 różnych sztuk

Dodatków do maszyn do szycia nie ma z kolei tak wiele. Jednakże modele, które nie mają pewnych funkcji, w łatwy sposób można doposażyć. Na rynku dostępne są próżne stopki, doczepiane lampki czy prowadnice. 

a jak już się uszyje, to może golarka do ubrań?

PHILIPS GC026/00 – 63,99 złotych
Tefal JB1011E0 – 89,00 złotych

Kiedy już się uszyje lub zrobi na drutach wymarzony strój, warto zadbać o niego na wszelakie sposoby. Gdy po jakimś czasie tkaniny się mechacą warto je doprowadzić do stanu idealnego w bezpieczny sposób np. golarkami. Na rynku dostępne są zarówno elektryczne jak i mechaniczne rozwiązania. 

Jeśli lubicie praktyczne gadżety to polecamy wam zerknąć również na [email protected] do sprzątania.