Jesień ledwo się rozpoczęła, a noce straszą już chłodem. Gdy ostatnio rozglądałam się, za jakimkolwiek grzejnikiem, aby zabezpieczyć się na zimę w przypadku problemów z gazem, okazało się, że w sklepach prawie niczego nie ma.

Samo „rozglądanie się”, było dalece wybiegającym „na wszelki wypadek”. Jednak w momencie gdy podczas przeglądania tego, co zostało w sklepach, część produktów znikała na moich oczach, poczułam się niepewnie. Na szczęście oprócz grzejników jest kilka innych urządzeń, oczywiście mniej ekonomicznych, ale wciąż szeroko dostępnych.

Elektryczny kominek z funkcją grzania

Osobiście marzy mi się posiadanie kominka, a te, które obecnie są oferowane, nie są już szpetne i nie raz mogą oszukać wzrok swoimi „płomieniami”. Nie wiedziałam jednak, że te elektrycznie zasilane płomienie też grzeją. Jeżeli więc mamy miejsce, aby postawić elektryczny kominek i przy okazji cieszyć nim oko oko, to może to być fajna alternatywa dla grzejnika.

ADRIA 1800 W FERRETTI (900W) – 499 zł [sprawdź aktualną cenę]

IMPERIAL 72 AFLAMO (1600W) – 4 799 zł [sprawdź aktualną cenę]

Termowentylatory

Farelkę w domu mam od zawsze i jest to moje ulubione urządzenie w zimie, kiedy z rana muszę wyjść spod ciepłej kołdry do chłodnej łazienki. Na ogrzanie małego pomieszczenia, jakim jest np. łazienka, nie trzeba długo czekać. Często dogrzewamy też warsztat, garaż czy garażową siłownię, jeśli ktoś chce dłużej w niej posiedzieć. Przeglądając oferty, można znaleźć małe termowentylatory, które tak jak u mnie ogrzewają jedno pomieszczenie. Dostępne są również duże kolumny, które mogą poradzić sobie z podgrzaniem powietrza w kilku pokojach.

Tefal Silent Comfort 3w1 HE8120 – 1 390 zł [sprawdź aktualną cenę]

Maty i koce grzewcze

Dla wielu moich znajomych niższa temperatura w okolicach 19 stopni jest do wytrzymania. Często są to osoby, które rzadko bywają w domu, lub są tak aktywne, że bez problemu rozgrzewają się poprzez ruch. Jednak ważne jest to, aby nie wychładzać naszego organizmu, zwłaszcza w nocy kiedy się nie ruszamy. Rozwiązaniem są koce grzewcze oraz maty, które można położyć pod prześcieradłem.

Beurer HD 75 Cosy – 249 zł [sprawdź aktualną cenę]

Klimatyzatory – mądry zakup, bo nadal przydadzą się w lecie

Większość klimatyzatorów, zwłaszcza tych z jednostkami zewnętrznymi, ma zarówno funkcję chłodzenia jak i grzania. Więc jeśli ktoś zastanawiał się z lecie, aby w przyszłym sezonie kupić takie urządzenie, to inwestycja w tym momencie może być dobrą opcją.

24000 BTU EQUATION – 3 490 zł [sprawdź aktualną cenę]

LG Standard 2 5/5,8kW (S18ET)3 732 zł [sprawdź aktualną cenę]

Pompa ciepła – jeżeli mieszkasz w domu

Dwa metry pod ziemią, mamy pewność znaleźć temperaturę minimum 5 stopni na plusie. Zależnie od regionu ta głębokość może być nawet mniejsza. Taką właśnie temperaturę, która zawsze jest na plusie, wykorzystują pompy ciepła. Ich działanie można porównać do lodówki, która usuwa ciepło ze swojego wnętrza. Tutaj zasada jest dokładnie odwrotna – pompa ciepła usuwa z domu chłód, a co za tym idzie, podgrzewa powietrze.

Aktualnie w promocji są pompy ciepła firmy HEIKO dostępne Leroy Merlin – o mocach 6,5 W, 9,2 W i 11,6 W. [Promocja do 25.10.2022roku]

THERMAL PLUS 6 HEIKO (6,5W)- 27 996 zł [sprawdź aktualną cenę]

THERMAL PLUS 12 HEIKO (11,5W)- 31 996 zł [sprawdź aktualną cenę]

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.