Osoby, które za pomocą urządzeń Garmin monitorują swoje treningi, dzienną aktywność i sen mogą teraz na platformie Garmin Connect analizować również swoją wagę i skład ciała. Inteligentna waga Index firmy Garmin wyposażona w funkcje łączności WiFi i ANT+™ dostarcza parametry istotne na drodze do lepszego zdrowia i kondycji. Mierzy nie tylko wagę naszego ciała, ale też wskaźnik masy ciała (BMI), procent tkanki tłuszczowej i wody, masę mięśniową i masę kostną. Waga zaprojektowana została tak, aby mogło z niej korzystać wielu użytkowników, którzy są przez nią automatycznie identyfikowani.

„Inteligentna waga Index to idealne uzupełnienie produktów, z których korzystają profesjonalni sportowcy i osoby aktywne dbające o zdrowie i kondycję. Umożliwia ona jednoczesne monitorowanie składu swojego ciała i danych treningowych na platformie Garmin Connect” mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. „Zależało nam na tym, aby waga była zarówno estetyczna, jak i funkcjonalna.”

 

Inteligentna waga Garmin Index określa skład ciała za pomocą impedancji bioelektrycznej, polegającej na przepływie przez całe ciało prądu elektrycznego o małym (nieodczuwalnym) natężeniu. Urządzenie mierzy wagę, wskaźnik BMI oraz procent tkanki tłuszczowej i wody oraz masę mięśniową i masę kostną.

 

  • Wskaźnik masy ciała (BMI): Wskaźnik masy ciała to iloraz masy ciała w kilogramach i kwadratu wzrostu w metrach. Wskaźnik BMI jest często stosowany do sprawdzenia, czy ktoś ma nadwagę lub niedowagę.
  • Masa mięśniowa: całkowita masa mięśni.
  • Masa kostna: całkowita masa kości.
  • Procent tkanki tłuszczowej: Procent tkanki tłuszczowej to procentowa wartość, która określa ilość tkanki tłuszczowej – niezbędnej i zmagazynowanej- w całkowitej masie ciała. Niezbędna tkanka tłuszczowa jest potrzebna do normalnego funkcjonowania organizmu.
  • Procent wody: Procent wody to procentowa wartość płynów przypadająca na masę ciała. Za pomocą tej wielkości można określić poziom nawodnienia.

 

Waga Index wyposażona została w funkcje łączności WiFi i ANT+™. Jest łatwa w obsłudze, konfiguruje się ją sprawnie za pomocą komputera lub zgodnego smartfona przez aplikację Garmin Connect. Waga ma nowoczesny design, duże, czytelne dane wyświetlane są na jasnym ekranie LCD. Zasilana jest przez 4 baterie typu AA, które działają do 9 miesięcy.

Do korzystania z posiadanej wagi Index można zaprosić maksymalnie 15 użytkowników, robi się to za pośrednictwem platformy Garmin Connect. Urządzenie automatycznie identyfikuje użytkownika na podstawie masy ciała, przesyłając dane bezpośrednio na jego konto Garmin Connect. Po wejściu na urządzenie osoba zostanie zważona, a na ekranie wyświetlone zostaną odpowiednie inicjały. Monitorowanie treningów, dziennej aktywności, snu i teraz również wagi i składu ciała daje użytkownikom pełniejszy obraz swojego zdrowia i formy. Konto na Garmin Connect połączyć można z serwisem MyFitnessPal, aby śledzić nie tylko kalorie spalane, ale też spożywane i świadomie planować dietę.

Inteligentna waga Index jest dostępna w sprzedaży w Polsce w kolorze białym i czarnym.

 

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.