poniedziałek, 6 maja

Po raz dwudziesty drugi Instytut Wzornictwa Przemysłowego ogłosił konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku, Dobry Wzór 2015.

Konkurs Dobry Wzór jest organizowany jest od 1993 roku. Konkurują w nim ze sobą produkty wskazane przez jedyny w kraju, niezależny monitoring wzorniczy rynku. W wyniku monitoringu do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa.

Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów.

Produkty i usługi biorące udział w konkursie, poddawane są dwuetapowej ocenie wzorniczej, w pierwszym etapie przez Komisję Ekspertów, która wyłoni finalistów konkursu oraz w drugim przez Jury konkursu, które wybierze laureatów.

W tym roku do konkursu zgłoszono 166 produktów i usług w siedmiu kategoriach:

Dom Praca Sfera publiczna Usługi Nowe technologie Grafika użytkowai opakowania Nowe materiały produkcyjne
72 12 24 10 16 20 12

 

 

Nagrody główne Dobry Wzór 2015 przyznawane są w siedmiu kategoriach.

Patron Honorowy konkursu, Minister Gospodarki przyzna nagrodę Wzór Roku 2015 dla najlepszego polskiego produktu lub usługi.

Agencja Rozwoju Przemysłu, Partner Strategiczny konkursu nagrodzi tytułem Produkt Roku 2015 najbardziej innowacyjny polski produkt.

Prezes IWP wybierze Designera Roku 2015.

Finalistów konkursu poznamy w sierpniu. Gala wręczenia oraz wernisaż wystawy pokonkursowej Dobry Wzór 2015 odbędą się 22 października.

Wystawa pokonkursowa Dobry Wzór 2015 potrwa od 23 października do 29 listopada 2015r.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.