Ikea rozbudowała swoją ofertę o ładowarki bezprzewodowe. Urządzenia wykorzystujące technologię QI otrzymają ponadto wyjścia na kabel USB.

Ładowarki będą dostępne w kilku wariantach. Wśród nich odnajdziemy urządzenia ukryte w stolikach, szafkach, lampkach oraz niezależne moduły ładujące. Wśród najciekawszych warto wymienić lampkę biurkową RIGGAD z ładowarką w podstawie, wycenioną na 49 funtów.

Ciekawie prezentują się również stoliki do sypialni w cenie 50 – 85 funtów zależnie od modelu. Samodzielne ładowarki mają kosztować od 14 do 20 funtów.

Dodatkowo oferta zawiera moduły, które po nawierceniu odpowiednich otworów, pozwalają na konwersję już istniejących mebli w estetyczne ładowarki.

W sklepach dostępne będą również obudowy i adaptery pozwalające na dostosowanie do ładowania QI Samsungów Galasy S3, S4, S5 oraz iPhonów 4,5 i 6. Ich ceny wahają się od 10 do 20 funtów.

Ładowarki pojawiły się w wiosennej kolekcji dla Wielkiej Brytanii, niestety nie wiadomo czy i kiedy trafią do Polski.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.