Instytut Wzornictwa Przemysłowego zaprasza młodych, przedsiębiorczych projektantów wzornictwa przemysłowego do udziału w ósmej edycji konkursu Young Design.

Young Design to pierwszy w Polsce projekt, który ma na celu wyłonienie najzdolniejszych, pełnych pasji i wyobraźni projektantów młodego pokolenia – takich, którzy potrafią zrozumieć rynek, oraz będą umieli przełożyć swoją wiedzę na praktykę w biznesie.

Young Design od lat pomaga młodym projektantom w stawianiu pierwszych kroków w świecie wzornictwa. Wystarczy przesłać trzy najlepsze projekty ze swojego portfolio i można walczyć o nagrodę główną. A jest o co! Na zwycięzcę czeka stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 złotych.

Oprócz głównej nagrody laureat konkursu otrzyma licencję programu Rhino od LEMONDIM, propozycję stażu w prestiżowym studio projektowym, a także możliwość prezentacji przed przedsiębiorcami m.in. podczas gali konkursu Dobry Wzór 2015. Ponadto dla wszystkich finalistów organizatorzy przewidzieli szkolenia przygotowujące do finałowego występu przed Kapitułą Biznesową oraz szkolenia dotyczące zakładania startup’a prowadzone dzięki partnerstwu Lauren Peso Polska S.A. oraz Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości .

Uczestników konkursu oceniać będzie jury złożone z przedstawicieli biznesu – polskich producentów oraz dystrybutorów. Prezentowane projekty, poza walorami użytkowymi i estetycznymi, będą oceniane pod kątem innowacyjności, zastosowania rozwiązań ergonomicznych i atrakcyjności rynkowej. Ponadto uczestnicy konkursu będą musieli odpowiedzieć na pytania jurorów.

Zgłoszenia można nadsyłać do 10 czerwca 2015 roku!

Patronat honorowy nad programem Young Design objęła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Małgorzata Omilanowska, ona także jest fundatorem głównej nagrody.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.