poniedziałek, 6 maja

Smartwatch z dużym, podświetlanym ekranem i grubą obudową nie zawsze pasuje do stroju i sytuacji. Nevo to rozwiązanie, które ma połączyć najistotniejsze funkcje popularnych wearables z klasycznym zegarkiem.

Urządzenie posiada tradycyjny cyferblat ze wskazówkami. Klasyczna konstrukcja otrzymała minimalistyczny szlif i charakter unisex. Całość uzupełniono o szwajcarski, analogowy mechanizm.

Niezwykłość Nevo jest jednak ukryta w jego dodatkowych możliwościach, opartych na komunikacji ze smartfonem. Zegarek wykorzystuje połączenie Bluetooth do pobierania informacji z dedykowanej aplikacji, aby następnie prezentować je użytkownikami.

Pierwszą funkcjonalnością jest praca w roli opaski sportowej. Użytkownik może zdefiniować na smartfonie dzienne założenie dotyczące aktywności fizycznej. Może to być ilość kroków do wykonania czy kalorii do spalenia. System będzie monitorował postępy i informował o nich na cyferblacie. Możliwość sprawdzenia jaki procent zakładanej normy wykonano, uzyskano dzięki zastosowaniu wieloelementowego podświetlenia tarczy. Zapalanie się diod pod kolejnymi znacznikami godzin, symbolizuje część którą udało się już wykonać.

Kolejnym trybem pracy jest działanie jako smartwatch. Nevo informuje użytkownika o ważnych wiadomościach, telefonach i przypomnieniach, wibrując delikatnie na nadgarstku.

Autorzy projektu dopracowali również jedno z najistotniejszych zagadnień w przypadku wearables – czyli czas pracy na jednym ładowaniu. Urządzenie posiada dwie niezależne baterie. Pierwsza z nich odpowiada za pracę zegarka i nie wymaga wymiany przez kolejne 5 lat. Druga podtrzymuje funkcje smart przez imponujący okres 6 miesięcy.

Nevo dostępny jest w 3 wersjach (bez zachowania oryginalnego nazewnictwa kolorów):

PARIS – srebrna koperta i czarny pasek

NEW YORK – czarna koperta i brązowy pasek

SHANGHAI – złota koperta, granatowy pasek

Kupujący mogą również sami dobrać odpowiedni zestaw kolorystyczny z uwzględnieniem dostępnych elementów. Klasyczny, teleskopowy zaczep paska pozwala na jego pełne zindywidualizowanie we własnym zakresie. Niezależnie od wersji koperta jest wykonana ze stali nierdzewnej uzupełnionego przez utwardzone, szafirowe szkiełko.

Zegarek jest kompatybilny ze smartfonami wyposażonymi w system iOS lub Android. Każdy zestaw uzupełniono o narzędzie do zdejmowania wieczka koperty celem wymiany baterii.

Aktualnie aby otrzymać Nevo, należy wesprzeć projekt na portalu indiegogo.com kwotą co najmniej 159 dolarów. Projekt uzyskał już niemal 400 % zakładanego wsparcia. Wysyłki planowane są na marzec 2015 roku.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.