Kapture to proste i designerskie urządzenie pozwalające na uchwycenie ważnych momentów w formie audio. Po naciśnięciu obudowy urządzenie zapisze automatycznie ostatnie 60 sekund i prześle do dedykowanej aplikacji na telefon, gdzie użytkownicy będą mogli później odsłuchiwać nagrania.

Działanie Kapture jest dość proste, nagrywa ono dźwięki tak samo jak standardowy dyktafon, jednakże nie ma tutaj przycisku start gdyż urządzenie na bieżąco śledzi wszystkie dźwięki. Utrwalane jest ostatnie 60 sekund do chwili 'kliknięcia” panelu. Następnie urządzenie prześle przy pomocy dal Bluetooth nagrania na telefon gdzie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji będzie można uzyskać dostęp do nagrań. Sama aplikacja na chwile obecną współgra z systemami iOS oraz Android, w przyszłości autorzy planują stworzenie również aplikacji kompatybilnej do Windows 8.

Twórcy projektu Matthew i Mike zaprezentowali go kickstarter’ze z sukcesem zbierając potrzebne na rozwój środki finansowe. Zauważyli oni że ważne informacje bądź śmieszne teksty wypowiadane spontanicznie warte są uchwycenia… lecz przecież nie można się cofnąć w czasie. I jak informują w myśl tego spostrzeżenia powstał ich produkt. Można dzięki temu zarejestrować ważną informację czy pierwsze słowa dziecka.

Całość wyposażona jest w procesor wsparty pamięcią ram i pamięcią flash. Energię zapewnia natomiast wbudowany akumulator pozwalający na 24 godzinną pracę urządzenia, a jego ładowanie odbywa się za pośrednictwem portu mikroUSB. Natomiast o pracy Kapture informować będzie niewielki silnik wibracyjny.

Specjalizacja:

  • Wymiary: 27.5mm x 35mm x 13.2mm
  • Opaska i panel: tworzywo sztuczne odporne na uderzenia
  • Pasek wykonany  z silikonu klasy medycznej
  • Wodoszczelny
  • Waga: 0,5 uncji (body), 0,5 uncji (pasek)
  • Bateria: 120mAh  (> 24 godzin pracy baterii)
  • Dioda LED
  • Silnik wibracyjny – Bluetooth 2.1
  • Mikrofon: wodoodporny mikrofon
  • Micro-USB do ładowania
  • Akcelerometr: 3 osiowy – jest w stanie wiernie śledzić ruch

Urządzenie będzie dostępne w różnych wariantach kolorystyczny, natomiast dodatkowo panel przykrywający mikrofon będzie można wymieniać tworząc jak najbardziej pasujący do gustu model.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.