poniedziałek, 6 maja

Przedwczoraj rozpoczęła się globalna akcja ASUS Republic of Gamers pod hasłem „Dream Gaming Machine”. Zaproszono do niej dwunastu znanych na świecie modderów, którzy w ciągu 30 godzin przygotowali modyfikację obudów najnowszych komputerów stacjonarnych i notebooków dla graczy ROG: G20, GR8 i G751. Wybór najlepszych projektów oddany został w ręce internautów, którzy mogą głosować na stronie akcji. Uczestnicy mają szansę wygrać wydajny sprzęt gamingowy.

Jak powstały maszyn marzeń?

Zespół ROG zaprosił 12 najlepszych modderów z całego świata do Francji, aby w ciągu 30 godzin zbudowali maszyny marzeń dla graczy. Eksperci w dziedzinie modyfikacji obudów mieli wykorzystać swoją wyobraźnię, aby zmienić pięć kompaktowych komputerów stacjonarnych ROG G20, pięć komputerów GR8 oraz dwa notebooki G751 w sprzęt, które chciałby mieć każdy gracz.

Kandydaci do Dream Gaming Machine – ROG G20

Z komputerem ROG G20 w 12,5-litrowej obudowie powstało 5 wyjątkowych propozycji modyfikacji:

  • Fortress – zapierająca dech w piersiach konstrukcja stworzona przez Lee Harringtona (PcjunkieMods), a inspirowana tajemną Fortecą Samotności Supermana. G20 został, umieszczony na obracanej podstawce i otoczony kryształowymi słupami podświetlonymi czerwienią ROG.

  • ROGUE – przygotowana przez Ali Abbas’a. Nazwa nawiązuje do skrótu ROG oraz słów 'under’ i 'estimated’, co ma odzwierciedlać fakt, że modder początkowo nie doceniał możliwości G20.

  • Night Elf to trzeci kandydat do tytułu Maszyny Marzeń. Jego autorem jest Wei Zheng. Projekt posiada ozdobne diody LED, które podświetlają komputer podczas grania w nocy.

  • Watermod Limited Edition jest dziełem Mathieu Heredia (Sassanou Watermod). Opracował go wykorzystując luksusowe materiały, w tym skórę i złoto. Efektem jest ekskluzywny charakter komputera.

  • Arrow Desk został opracowany przez Emmanuela Cuccu. Spędził on 30 godzin budując biurko dla gracza w kształcie strzałki.

Kandydaci do Dream Gaming Machine – ROG GR8

Inspirowany konsolami do gier, kompaktowy komputer ROG GR8 jest również reprezentowany przez pięć niesamowitych projektów:

  • Przypominająca pająka obudowa Cyberachnid, opracowana przez Richarda Surroza (DarthBeavis), posiada osiem ręcznie rzeźbionych nóg, które nadają całości mechaniczny, groźny wygląd.

  • GR8-N-GO to dzieło Stefana Blassa. Podkreśla kompaktowość komputera GR8 dzięki uchwytowi umożliwiającemu łatwy transport oraz zwiększa jego wytrzymałość dzięki aluminiowym wzmocnieniom.

  • ROG Chest to z kolei konstrukcja autorstwa Tommaso Mascia z Xmodding Factory. Również inspirował się minimalizmem GR8. Niewielki komputer PC umieszczony został w obudowie wykonanej z Plexiglas®. Znalazło się w niej miejsce na wszystkie inne akcesoria i urządzenia, które Mascia lubi zabierać ze sobą na rozgrywki.

  • Torba Luxury LAN zaprojektowana przez Andrea Lucheriniego także umieszcza ROG GR8 w obudowie wykonanej z Plexiglas®. Specjalnie wycięta pianka chroni komputer i inne akcesoria przed uszkodzeniem podczas podróży na imprezy LAN.

  • Emergency Kit for Gamer, pomysł Mickaela Arrivetxa (FrostMod), to ostatni kandydat na Maszynę Marzeń w tej kategorii. Ambicją Arrivetxa było stworzenie stylizowanej wojskowo skrzyni do przenoszenia GR8 i akcesoriów. Projekt ten sprawia, że zawartość jest zawsze bezpieczna i gotowa do gry.

Kandydaci do Dream Gaming Machine – ROG G751

Do zmodyfikowania notebooka dla graczy G751 podeszło dwóch modderów:

  • Massimo przygotował projekt Dangerous Box. Wyposażył notebook w ekskluzywną, aluminiową obudowę, która ma podkreśli jego moc i siłę. Czerwone akcenty ROG uwypuklają z kolei elegancki styl.

  • Martin Blass zaproponował ROG Bag. To aluminiowa obudowa o grubości 3mm pokryta czerwonym i czarnym lakierem. Znajdujący się w środku miękki materiał może służyć dodatkowo jako podkładka pod myszkę.

Sprzęt marzeń dla graczy

ROG G20 to kompaktowy komputer z 12,5-litrową obudową zasilany procesorem Intel® Core i7 4-tej generacji i dyskretną kartą graficzną NVIDIA GeForce®. Zapewnia doskonałą jakość gier i rozrywki przy rozdzielczościach rzędu 2560 x 1440 (WQHD). Jest bardzo cichy i wyróżnia się odważnym designem – czarnym, matowym wykończeniem, ostrym kształtem, symbolami inspirowanymi sztuką Majów oraz efektami świetlnymi.

GR8 to inspirowany konsolami mini PC ROG z procesorem Intel Core i7 i kartą graficzną NVIDIA GeForce® GTX 750Ti. Pozwala na grę w trybie Full HD, posiada do 16GB pamięci DDR3L, dysk twardy lub dysk SSD, łączność Intel Ethernet i kartę sieciową 802.11ac Wi-Fi. W obudowie jest dodatkowe miejsce na montaż urządzeń magazynujących.

ROG G751 to laptop dla graczy zasilany procesorem Intel Core i7, najnowszą grafiką NVIDIA GeForce GTX 970M i technologią ASUS TurboMaster do przetaktowywania procesorów graficznych. Dzięki niej notebook jest w stanie osiągnąć wydajność komputera stacjonarnego. ROG G751 posiada inteligentny, niemal całkowicie bezgłośny system chłodzenia, a jego wygląd inspirowany jest myśliwcem F-22 Raptor.

 

 Od 30 marca do 27 kwietnia br. na stronie akcji Dream Gaming Machine pod adresem http://rog.asus.com/Dream_Gaming_Machine internauci mogą zagłosować na jedną z przygotowanych maszyn i wygrać wyjątkowe nagrody. W drodze głosowanie wybrane zostaną trzy najlepsze konstrukcje, które uzyskają status Dream Gaming Machine – wymarzonych maszyn graczy.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.