USB2USB – przenośne urządzenie do transmisji danych

USB2USB to jak sama nazwa wskazuje urządzenie pozwalające na przesył danych między pamięciami USB i SD bez potrzeby podłączania do komputera. Koncepcja wymyślona przez firmę Mimos Berhad dostała nagrodę w konkursie red dot.

USB2USB

Urządzenie wyposażone jest w dotykowy ekran OLED, slot na kartę SD oraz 2 porty USB. Dzięki USB2USB możliwy będzie szybki i sprawny przesył danych (muzyki, filmów, dokumentów). Jeden z portów usb umieszczony jest na elastycznym gumowym przewodzie więc w razie potrzeby można będzie go odpiąć i wygiąć.

USB2USB

Jak całość ma działać? Wystarczy podpiąć przykładowo pamięć flash USB i kartę pamięci SD do USB2USB. Po włączeniu i sczytaniu plików, zawartość wyświetli się w formie folderów podfolderów i plików na dotykowym ekranie. Jedyne co będzie musiał zrobić użytkownik to wybrać plik przeciągnąć i puścić.

Cały gadget dzięki niewielkim rozmiarom będzie można z łatwoscią przechowywać w portfelu gdyż kształtem zbliżony jest do karty kredytowej, a jego grubość to zaledwie 3mm. Urządzenie może czytać niemal wszystkie popularne typy kart pamięci i dysków zewnętrznych na rynku.

USB2USB

źródło: red-dot.sg