czwartek, 20 czerwca

USB Watch to koncepcja połączenia zegarka z przenośną pamięcią flash. Zegarek dzięki LED’owemu ekranowi wyświetla godzinę oraz datę bądź stan baterii i ilość wolnego miejsca, w zależności czy nosi się go na ręku bądź podpina do portu USB jako pamięć.

Do obudowy zegarka wykorzystany ma zostać sylikon wysokiej jakości, dzięki czemu bransoleta będzie dopasowywać się do nadgarstka, przy czym możliwe będzie rozciągniecie i zdjęcie jej bez potrzeby rozpinania.

 

Zapinanie paska będzie odbywało przez wciśnięcie USB do specjalnej 'kieszeni’ w pasku (patrz zdjęcie poniżej), natomiast dostanie się do wtyczki USB będzie bardzo proste, wystarczy tak naprawdę mocniejsze pociągniecie bransolety.

Zegarek posiadać ma wbudowaną baterie pozwalającą na jednym naładowaniu (czas ładowania około 10 min) pracować do około tygodnia. Podczas podpinania go pod port USB automatycznie synchronizuje on swój zegar z zegarem systemowym komputera.

Jak wcześniej było wspomniane, w zależności od tego czy urządzenie pełni funkcje zegarka bądź pendrive na ekranie wyświetlając są inne dane. Gdy USB Watch będzie znajdować się na ręku wyświetlana będzie godzina oraz data, przy wpięciu do portu USB w celu ładowania bądź edytowania danych na pamięci flash, wyświetlany będzie stan baterii oraz wolne miejsce jakim można dysponować.

USB Watch zaprojektowany jest w siedmiu kolorach (m.in. czarna, różowa, niebieska, biała, pomarańczowa czy zielona), aby zaspokoić gusta klientów.

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.