Toster Dyson

Projekt tostera Dyson to jedna z koncepcji nadesłanych do konkursu James Dyson Award, zaprezentowana przez Francois’a Dransart’a. Toster zaprojektowany jest w ten sposób aby użytkownicy mieli stały podgląd na pieczone w środku kromki. Niestety praca nie zakwalifikowała się do finalnego etapu.

Toster Dyson

Toster ten posiada 7 kieszeni, dzięki czemu na raz można byłoby przygotować naraz dużą ilość tostów, a jego kubatura zajmowałaby dzięki temu o wiele mniej miejsca niż sprzęty umożliwiające podobne czynności. Możliwość takiej pracy zapewniona byłaby dzięki przemyślanej cyrkulacji pogrzanego powietrza, które nie ucieka w sposób, w jaki dzieje się to w standardowych tosterach, do których kromki wkłada się od góry.

Toster Dyson (5)

Urządzenie wyposażone miałoby zostać w przycisk zasilania, akumulator, siedem kieszeni na kromki + dwie szuflady (z przyciskami odblokowującymi wysunięcie się szufladki) oraz diody informujące o stanie naładowania wbudowanej baterii.

Toster Dyson

Prototyp wykonany jest techniką drukowania przestrzennego na drukarce 3D i starannie dopracowany aby jak najlepiej odzwierciadlać projekt.

Toster Dyson