TopBrewer – laureat iF Design Awards

TopBewer

TopBrewer to innowacyjny system do tworzenia napojów, który według jurorów iF Design Awards stworzył zupełnie nową kategorię w dziedzinie urządzeń do kawy. Projekt jest elegancki gdyż to co widzi użytkownik to jedynie smukła, estetyczna „łabędzia szyjka” oraz szklany pojemnik na ziarna kawy. Obsługa TopBrewer odbywa się dzięki specjalnej aplikacji dedykowanej dla produktów Apple – iPad, iPhone, która umożliwia dostosowanie składników oraz zapisywanie przepisów na ulubione drinki.

Szyjka urządzenia posiada możliwość regulacji wysokości dzięki czemu nie będzie problemu spowodowanego zbyt wysokim strumieniem napoju bądź kierowaniem go do wysokich naczyń. Poza tym dzięki umieszczonym od środka elementom podtrzymującym temperaturę płyny nie tracą swojej temperatury. Oprócz sterowania dzięki urządzeniom mobilnym TopBrewer posiada dotykowy interfejs umieszczony na blacie, gdzie wyświetlają się nazwy napojów oraz ich wielkość, przykładowo espresso oraz large.

 TopBewer

Producent informuje iż TopBrewer przechodzi z trybu czuwania do parzenia w 45s, natomiast same zaprażenie espresso trwa 25s. Dzięki czemu może szybko zaoferować pokaźną gamę gorących oraz zimnych napojów.

TopBewer

Aplikacja umożliwia użytkownikowi dostosowania co do grama składników z jakich parzona ma być kawa, wystarczy dopasować na suwaku najwłaściwsza ilość wedle swoich preferencji i zapisać. Podczas przegotowywania napoju użytkownik ma podgląd na temperaturę mielenia ziaren bądź podgrzewania np. mleka, a po zakończeniu pracy otrzymuje informację iż napój jest już gotowy.

TopBewer

Czyszczenie TopBrewer odbywa się automatycznie poprzez przepuszczanie pod ciśnieniem płynów przez wszystkie elementy składające się na maszynę.

TopBewer

źródło: scanomat.com