Rezer na wystawie CES 2013 w Las Vegas przedstawił swój własny tablet oczywiście skierowany jest do graczy, gdyż producent udostępnia od razu kompatybilne akcesoria zmieniające go w przenośną konsole. The Edge The Razer™ Edge zaopatrzony jest w procesor – Intel® Core™ oraz kartę graficzną – NVIDIA® GeForce™. Poza tym posiada 10.1″ dotykowy i pojemnościowy ekran oraz szybki dysk SSD. Producent zapewnia iż dzięki zastosowanym technologiom tablet cieszyć się będzie niezwykła wydajnością. The Edge The EdgeJakie Gry i Aplikacje? Rezer dostosował tak swój tablet aby był pełnoprawnym mobilnym urządzeniem PC. Jak można to interpretować? Otóż Edge uruchamia wszystkie gry i aplikacje jakie dostępne się na komputery czy laptopy z oprogramowaniem Windows 8. Jest to świetną informacją dla graczy, którzy nie będę już musieli czekać na ich ulubione tytuły w zmodyfikowanych wersjach. The Edge – tablet PC – pozwala łączyć się z najpopularniejszymi i najlepiej sprzedającymi się aplikacjami multimediów i stron internetowych, takimi jak: Netflix, Facebook, Skype, Spotify i wiele innych. Tablet dział w 4 trybach:
The Edge Tablet – podczas którego można uruchamiać gry i aplikacje na Windows 8, obsługując je za pomocą dotykowego ekranu. The Edge The EdgeKlawiatura – do tabletu Razera wydana zostanie specjalna klawiatura. Pozwala ona na podpięcie Edge i używanie go jako urządzenia przypominającego notebook. Dodatkowo klawiatura będzie odpowiadać za przekazywanie wibracji i dźwięków dzięki komorom akustycznym, co z pewnością poprawi jakość np. gier. Poza walorami wpływającymi pozytywnie na kwestie wygody posiadać będzie również baterie dzięki której wydłużyć ma się czas działania urządzenia. Niestety klawiatura ma być dostępna dopiero w 3 kwartale tego roku.
The Edge The EdgeMobilna Konsola – za sprawą innego dodatku w postaci uchwytu (swoistej podkładki okalającej tył i boki Edge) zaopatrzonego w uchwyty ulokowane po bokach, przemieniającego tablet w mobilną konsole do gier. Tak jak w przypadku klawiatury i tu zostały zastosowane komory akustyczne odpowiadające za dźwięki i drgania. Kontroler Gamepada posiada dwie precyzyjne gałki analogowe, podświetlany D-Pad oraz przyciski do precyzyjnego strzelania tak w dzień jak i w  nocy. Dzięki krzyżowemu kontrolerowi dostępne będą na bieżąco wszystkie najgorętsze tytułu gier dla Windows PC. Producent zwraca uwagę iż produkt został zaprojektowany z dużą dbałością o ergonomię.
The Edge The EdgeDokowa Konsola – Dzięki specjalnej stacji dokującej the Edgę może zamienić się w ekran konsoli do której podłączyć można nawet kilka gamepad’ów. Stacja rozszerza wyjścia tabletu o trzy porty USB 2.0, HDMI oraz wejście mikrofonu / stereo. Dzięki tym rozszerzeniom można podłączyć takie urządzenia zewnętrzne jak: kontrolery, zewnętrzny wyświetlacz, słuchawki, głośniki oraz ładowarkę do The Razer Edge w tym samym czasie. Port HDMI umożliwia podpięcie urządzenia do telewizora za pomocą jednego kabla tak by można było wygodnie grać, oglądać filmy czy surfować po sieci na dużym ekranie. Po podłączeniu monitora Edge staje się pełnoprawnym PC. Stacja dokująca obsługuje narzędzia Raze’ar tak więc można w pełni cieszyć się wszystkimi ułatwieniami do gier jakie udostępnia  producent.

Specyfikacja techniczna:
Procesor Intel Core i5 Dual core w/ Hyper Threading Base 1.7GHz / Turbo 2.6GHz
Pamięć 4GB DDR3 (2x2GB 1600MHz)
Wideo Intel HD4000 (DX11)  NVIDIA GT 640M LE (1GB DDR3, Optimus Technology)
Ekran 10,1 „(IPS, 1366×768)  10-punktowy dotyk pojemnościowy
System operacyjny Windows 8
Magazynowanie 64GB SSD (SATA-III) 
Sieć Intel WLAN (802.11b/g/n + BT4)
Inne Głośniki stereo  Obsługuje Kodeki 7.1 (poprzez HDMI)  Kamerka internetowa HD (na froncie, 2MP)  Samo-strojący mikrofon, Dolby Home Theater v4, USB 3.0 x1, Audio jack (3.5mm, 4-biegunowy, wejście stereo / mikrofon)

Cena The Razer Edge wynosi 1,299.99 USD.
Komponentów kolejno:
Klawiatura – 199.99 USD
Gamepad Kontroler – 249.99 USD
Stacja dokująca – 99.99 USD.

 

[slideshow_deploy id=’3700′]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *