poniedziałek, 6 maja

The Core to zaawansowany głośnik bezprzewodowy, który zdaniem producenta zasadniczo różni się od innych tego typu konstrukcji. Wyróżnikiem urządzenia ma być wysoka jakość dźwięku, niespotykana w tej kategorii produktów.

Wedle zapewnień The Core ma skutecznie zastępować średniej klasy, domowe systemy stereo. Głośnik posiada wbudowany akumulator pozwalający na 12 godzin nieprzerwanej pracy. Całość jest kompatybilna ze smartfonami i tabletami z systemem Android lub iOS. Komunikacja między głośnikiem, a urządzeniem mobilnym może przebiegać za pośrednictwem Bluetooth lub NFC.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość łączenia do 9 The Core w duży zestaw stereo. Do sparowania sieci urządzeń wymagane jest wciśnięcie jedynie jednego przycisku.


Rozprowadzenie głośników w różnych pomieszczeniach pozwala na sterowanie nimi z wirtualnej centrali. Efektem tego możliwe jest odtwarzanie na nich tych samych bądź różnych utworów, zależnie od potrzeby.

Do uzyskania niezwykłych efektów dźwiękowych wykorzystano technologię holografii akustycznej. Ponadto technologia Wave Field Synthesis pozwala na wykreowanie wirtualnej sceny akustycznej. Dzięki takim rozwiązaniom The Core jest w stanie wygenerować przestrzenny dźwięk stereo nawet z jednego urządzenia, niezależnie gdzie znajduje się odbiorca.

Mimo iż urządzenie oferuje głęboki bas, producenci przewidzieli również możliwość podłączenia zewnętrznego subwoofera. Dzięki temu niewielki głośnik staje się doskonałym elementem niewielkiego kina domowego.

Dodatkowo The Core może być obsługiwany za pomocą gestów. Wystarczy przesunąć ręką nad głośnikiem aby zmienić odtwarzany utwór.

Specyfikacja techniczna:

  • Rozmiar: 15,2 x 15,2 x 10,2 cm
  • Materiał: chrom, akryl, tkaniny
  • Głośniki: indywidualnie zaprojektowane, 5 sztuk
  • Łączność: Bluetooth
  • Multi-room:  dedykowana sieć 5GHz

 

  • Pasmo przenoszenia: 44Hz-20kHz

 

Aby otrzymać The Core należy wesprzeć kampanię na portalu indiegogo.com, kwotą co najmniej 389 dolarów.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.