Slice wedle zapewnień producenta jest innowacyjnym odtwarzaczem multimedialnym. Urządzenie zbudowane na Raspberry Pi współpracuje z telewizorami wyposażonymi w port HDMI. Głównym celem producentów było zbudowanie przejrzystej i intuicyjnej platformy do domowej rozrywki, z zachowaniem pełnej mobilności.

Pierwszym wyróżnikiem odtwarzacza jest obudowa wykonana z aluminium i rozdzielona taśmą LED.

Dzięki zastosowaniu Raspberry Pi środowisko Slice jest całkowicie otwarte i pozwala na pełen zakres modyfikacji.

Platforma wykorzystuje oprogramowanie XBMC, będące rozbudowanym i darmowym odpowiednikiem Windows Media Center. Jako że autorzy urządzenia są fanami wspomnianego programu, opracowali oni dla niego autorska skórkę obejmującą indywidualny interfejs.

Zestaw obejmuje ponadto pilot przeznaczony do zdalnej obsługi Slice. Autorzy podkreślają że urządzenie jest w stanie pracować bez dostępu do internetu. Urządzenie odtwarza filmy w rozdzielczości Full HD, jest również w stanie generować obraz 3D. Odtwarzanie mediów może odbywać się z wykorzystaniem wbudowanego dysku lub zdalnego strumieniowania.

Specyfikacja techniczna:

  •  procesor BCM2835 SoC (700MHz ARM11 CPU)
  • 512 MB pamięci RAM
  • 4 GB pamięci Flash na oprogramowanie
  • obsługa 2,5-calowych dysków SATA  (dysk 1 Tb w zestawie)
  • Port HDMI obsługujący audio w standardzie 5.1
  • 3 porty USB
  • port Ethernet
  • analogowe gniazdo Jack 3.5mm  (192KHz 24 bit) lub wyjście optyczne 5.1.
  • port Micro USB
  • Czujnik podczerwieni
  • Zegar z podtrzymaniem zasilainia
  • 25 programowalny diod LED RGB

Aby otrzymać Slice, należy wesprzeć projekt na portalu kickstarter.com kwotą co najmniej 179 dolarów.

Dzięki osiągnięciu kwoty wsparcia na poziomie 188 tysięcy z planowanych 90 tysięcy, autorzy zdeklarowali wniesienie kilku poprawek:

  • dongle WiFi w zestawie
  • aplikacja do sterowania oświetleniem LED w zestawie
  • możliwość zakupu wersji z dyskiem 2 Tb
  • 25 % cieńsza obudowa
  • możliwość wybory koloru obudowy

Jeśli zebrana kwota przekroczy 200 tysięcy dolarów, autorzy deklarują dołączenie do zestawu, systemu LED do telewizora, działającego bliźniaczo do ambient light (oświetlenie zgodnie z kolorami wyświetlanymi na ekranie, potęgujące poczucie głębi).

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.