Posiadanie szklarni daje komfort otrzymywania świeżych, a przy tym także dorodnych warzyw. Nie każdy jednak może sobie na taki luksus pozwolić. Doświadczenia wielu milionów polaków pokazują, że budynki takie jak tunele czy szklarnie dostępne są głównie mieszkańcom terenów wiejskich. Fińska firma Fiskars zauważyła i rozwiązała ten problem.

Fiskars KitechGarden

Zana z produkcji akcesoriów kuchennych i ogrodniczych firma postanowiła stworzyć koncept urządzenia, które będzie spełniało funkcje szklarni, a przy okazji zmieści się w każdej, nawet niewielkiej kuchni. Gadżet dostał nazwę KitchenGarden i daje możliwość uprawiania ziół przez cały rok, ze względu na ograniczoną wielkość, tylko takie rośliny wchodzą w grę.

Fiskars KitechGarden

Zamontowane wewnątrz światła LED dają pewność co do tego, że zioła będą cały czas rozwijały się w najbardziej optymalny sposób, a co za tym idzie będą ciągle świeże. KitchenGarden jest na razie w fazie konceptu, ale ma być dostępny w dwóch wersjach: podstawowej, z białym światłem i premium wyposażoną w pilot i możliwość ustawienia jednego z 6 kolorów podświetlenia LED.

Fiskars KitechGarden

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *