Flip – koncepcja składanego telefonu Samsunga

FlipTak właśnie telefon Samsunga wyobraża sobie Nick Trumbo, twórca koncepcji. Flip miałby opierać się na nowej technologii OLED, posiadać możliwość całkowitego złożenia i korzystania z ekranu w zewnętrznej części obudowy, jak również pracy w „pół zgięciu” w którym dostępny byłby oprócz mniejszego ekranu również główny znajdujący się po wewnętrznej stronie obudowy. W przypadku rozłożenia całkowitego można korzystać z całej powierzchni większego ekranu.

FlipWewnętrzna część obudowy, zaopatrzona jest w główny ekran, kamerkę do video-rozmów oraz nietypowy interfejs lcd którego część ulokowano na belce umieszczonej nad kamerką, a większy fragment umieszczono na górnej części obudowy telefonu. Autor jest zdania iż zapobiegnie to zbędnemu bałaganowi i ułatwi podgląd ważnych informacji takich jak np. nowa wiadomość sms/email czy nieodebrane połączenie gdyż zawsze będzie dostępna do wglądu, niezależnie jaką aplikacje by się otworzyło.

FlipCiekawym rozwiązaniem jakie proponuje twórca koncepcji jest noszenie telefonu jako klipsa, wpinając go do kieszeni bądź na pasek. Po złożeniu telefonu dostępny jest drugi, mniejszy dotykowy ekran. Można na nim umieścić kalendarz czy zegarek ale również używać do podglądu zdjęć wykonywanych przez główny aparat czy ustawić na podgląd listy odtwarzacza. Wnętrze Flip’a również wydaję się kuszące, zaproponowano dwurdzeniowy procesor CPU 2GHz , system Android 4.0, 16 GB pamięci, aparat 8MP (główny) oraz oczywiście gniazdo jack 3,5′.

Flip

Choć projekt zebrał sporo pozytywnych ocen na razie zostaje w fazie koncesji.

źródło: behance.net

Małgosia Tomaszewska"> Małgosia Tomaszewska
Redakcja

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko co nas otacza, jest niesamowite.