Scandock, najlepszy skaner – telefon

Scandock

Scandock to urządzenie projektu Nicholas’a G. Warnock’a. Dzięki niemu możliwe będzie dokonanie szybkiego skanu zdjęcia bądź dokumentu za pośrednictwem smartphone’a.

Wystarczy umieścić telefon w uchwycie, a oświetliwszy włączy się automatycznie. Następnie należy uruchomić aplikacji i uchwycić kadr. Gotowe. Scandock dostarcza skan w wysokiej rozdzielczości i w oryginalnym kolorze.

Scandock

Scandock wyposażony jest w specjalną półkę na telefon z wymiennymi  wkładkami dzięki czemu pasuje do szerokiej gamy produktów. System oświetlenia wykonany jest na dwuramienym torze. Jest to starannie skonstruowany i zaprojektowany mechanizm optymalnie oświetlający powierzchnię, dzięki specjalnym diodom nie wytwarza on odblasków nawet na błyszczących materiałach.

Scandock

Powierzchnia na której kładzie się rzeczy przeznaczone do zeskanowania wykonana jest z sylikonu, dzięki temu dokumenty i zdjęcia przywierają do powierzchni nie zwijając się. W podstawce urządzenia na specjalnym pad’zie umieszczony jest pasek kolorów, nazywany Obrazem IQ, udostępnia on informacje o profilu kolorów, dzięki temu barwy są odwzorowane z maksymalną dokładnością.

Scandock

Do urządzenia dedykowana jest specjalna aplikacja, która bada informacje pozyskane z pad’a i automatycznie koryguje obraz. Po zeskanowaniu tworzy ona plik, który można obracać w taki sam sposób jak zdjęcia wykonane telefonem. Jest to opatentowana innowacja dostępna włączone w Scandock. Aplikacja dostępna jest chwilowo jedynie w App Store.

Scandock

Wartą uwagi opcją na jaką pozwala nam aplikacja do Scandock, jest to iż zeskanowane obrazy można przesyłać w formie PDF’u jako maile, udostępniać w internecie bądź wysyłać mms’ami. Poza tym dokonane skany przechowywane będą w pamięci telefonu, jako biblioteka Scandock.

Scandock

Urządzenia kompatybilne z Scandock to: iPhone 4,4s,5 oraz touch 5 gen; Samsung Galaxy Note, Galaxy Note II i Galaxy S3; oraz HTC One X.

Scandock

źródło: scandock.com