Reminding Ticket – nie spóźnisz się na pociąg

Jadąc w dłuższa trasę czasami można przegapić swoją stację, znaki nie zawsze są dobrze widoczne, a informacje głosowe w pociągu są raczej rzadkością.

Reminding Ticket

Przypominający o sobie elektroniczny biletu projektu LiteOn ma za zadanie wyświetlać na bieżąco stacje oraz informować osobę podróżującą o czasie dotarcia do celu. W czasie jazdy na upragnioną stację bilet będzie się świecił i drgał, aby zminimalizować szanse przegapienia przystanku.

Niestety warunkiem działania tego urządzenia musiałby być nadajniki umieszczone w pociągach i na stacjach które współpracując ze sobą na bieżąco aktualizowałyby stan trasy. Na chwile obecną patrząc na kolej w niektórych krajach można krytycznie ocenić szanse realizacji projektu, jednakże po wprowadzeniu go w życiu w pewnością ułatwiłby podróżowanie turystom, osobom starszym bądź dzieciom.

Reminding Ticket

Całe urządzenie pasażer będzie mógł zapiać sobie na nadgarstku niczym zegarek, będzie to możliwe dzięki dwóm magnesom umieszczonym na szczycie i dole biletu. Reminding Ticket’s mają być wielorazowe, trasy będzie wgrywać się w kasach.

Projektanci: Peter Chen, Frank Guo, Wang Hung Lee Sharsha, Stuart Morrow

źródło: red-dot.sg