Reminding Ticket – nie spóźnisz się na pociąg

Jadąc w dłuższa trasę czasami można przegapić swoją stację, znaki nie zawsze są dobrze widoczne, a informacje głosowe w pociągu są raczej rzadkością.

Reminding Ticket

Przypominający o sobie elektroniczny biletu projektu LiteOn ma za zadanie wyświetlać na bieżąco stacje oraz informować osobę podróżującą o czasie dotarcia do celu. W czasie jazdy na upragnioną stację bilet będzie się świecił i drgał, aby zminimalizować szanse przegapienia przystanku.

Niestety warunkiem działania tego urządzenia musiałby być nadajniki umieszczone w pociągach i na stacjach które współpracując ze sobą na bieżąco aktualizowałyby stan trasy. Na chwile obecną patrząc na kolej w niektórych krajach można krytycznie ocenić szanse realizacji projektu, jednakże po wprowadzeniu go w życiu w pewnością ułatwiłby podróżowanie turystom, osobom starszym bądź dzieciom.

Reminding Ticket

Całe urządzenie pasażer będzie mógł zapiać sobie na nadgarstku niczym zegarek, będzie to możliwe dzięki dwóm magnesom umieszczonym na szczycie i dole biletu. Reminding Ticket’s mają być wielorazowe, trasy będzie wgrywać się w kasach.

Projektanci: Peter Chen, Frank Guo, Wang Hung Lee Sharsha, Stuart Morrow

źródło: red-dot.sg

Małgosia Tomaszewska"> Małgosia Tomaszewska
Redakcja

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko co nas otacza, jest niesamowite.