Plant Link – elektroniczny ogrodnik

Projekt firmy Oso Technologies ma ułatwić dbanie o to aby roślina miała zawsze idealną wilgotność gruntu.

Plant Link

Plant LinkLink to małe urządzenie wyposażone w czujnik do pomiaru wilgotności oraz nadajnik mający za zadanie przesyłać informacje do bazy, a ta za pomocą fal WiFi na stronę internetową do profilu właściciela. Dzięki temu rozwiązaniu można wybrać rodzaj rośliny oraz glebę w jakiej jest posadzona i obserwować na bieżąco jej potrzeby, w końcu rożne rośliny preferują odmienne poziomy wilgotności ( wartość odświeżane są co 5-10 minut).

Plant Link

Plant Link

Posiadacz Plant Link’a może ustawić bezpośrednio na stronie aby wiadomości o potrzebach rośliny wysyłane były na jego telefon. Dodatkowym wartym uwagi rozszerzeniem możliwości dostępnym w Link jest 'inteligenty zawór’ , który w razie potrzeby aktywuje węża ogrodowego i zrasza rośliny.

Możliwości urządzenia zdają się być podobne do oferowanych przez Flower Power, która opisywaliśmy niedawno. Z tą różnicą że na urządzenie firmy Parrot trzeba jeszcze poczekać.

Plant Link

Ciekawą informacją jest również to iż Plant Link może działać we współpracy SmartThings. Po zintegrowaniu urządzenia z bazą SmartThings można będzie mieć stały podgląd roślin za pośrednictwem interfejsu, wraz z informacjami o temperaturze pomieszczeń, oświetleniu i wielu innych kompatybilnych urządzeniach.

Plant Link

Na chwile obecna można otrzymać urządzenie wyłącznie za pośrednictwem kickstartera. Za wsparcie w wysokości 25$ dotujący orzyma unikatową koszulkę, za 99$ trzy czujniki oraz bazę (czarna wersja), za 149$ bazę trzy czujniki oraz zawór zaopatrzony w Basic System (czarna wersja). Pozostałe możliwości zakupu przedstawiono, na zdjęciu poniżej.

Plant Link

źródło: oso.tc