Plant Link – elektroniczny ogrodnik

Projekt firmy Oso Technologies ma ułatwić dbanie o to aby roślina miała zawsze idealną wilgotność gruntu.

Plant Link

Plant LinkLink to małe urządzenie wyposażone w czujnik do pomiaru wilgotności oraz nadajnik mający za zadanie przesyłać informacje do bazy, a ta za pomocą fal WiFi na stronę internetową do profilu właściciela. Dzięki temu rozwiązaniu można wybrać rodzaj rośliny oraz glebę w jakiej jest posadzona i obserwować na bieżąco jej potrzeby, w końcu rożne rośliny preferują odmienne poziomy wilgotności ( wartość odświeżane są co 5-10 minut).

Plant Link

Plant Link

Posiadacz Plant Link’a może ustawić bezpośrednio na stronie aby wiadomości o potrzebach rośliny wysyłane były na jego telefon. Dodatkowym wartym uwagi rozszerzeniem możliwości dostępnym w Link jest 'inteligenty zawór’ , który w razie potrzeby aktywuje węża ogrodowego i zrasza rośliny.

Możliwości urządzenia zdają się być podobne do oferowanych przez Flower Power, która opisywaliśmy niedawno. Z tą różnicą że na urządzenie firmy Parrot trzeba jeszcze poczekać.

Plant Link

Ciekawą informacją jest również to iż Plant Link może działać we współpracy SmartThings. Po zintegrowaniu urządzenia z bazą SmartThings można będzie mieć stały podgląd roślin za pośrednictwem interfejsu, wraz z informacjami o temperaturze pomieszczeń, oświetleniu i wielu innych kompatybilnych urządzeniach.

Plant Link

Na chwile obecna można otrzymać urządzenie wyłącznie za pośrednictwem kickstartera. Za wsparcie w wysokości 25$ dotujący orzyma unikatową koszulkę, za 99$ trzy czujniki oraz bazę (czarna wersja), za 149$ bazę trzy czujniki oraz zawór zaopatrzony w Basic System (czarna wersja). Pozostałe możliwości zakupu przedstawiono, na zdjęciu poniżej.

Plant Link

źródło: oso.tc

Małgosia Tomaszewska"> Małgosia Tomaszewska
Redakcja

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko co nas otacza, jest niesamowite.