On Line, Aeon i XtalIV – futurystyczne zagarki Samuela Jerchowa

On Line

Projekt: Samuel Jerichow (Niemcy). Inspiracją dla projektu byłą chęć stworzenia zegarka przypominającego bransoletę otaczającą nadgarstek.

Wyświetlacz składa się z pionowych linii, które wyginają się i otaczają wokoło cały nadgarstek. Kolorowe linie odpowiadają za prezentację czasu za to ciemne pola między liniami za daty, ostatnia linia jest odpowiedzialna za rozróżnienie am/pm. Całość składa się z neonowego plastiku oraz wyświetlacza LCD.

On Line

Poza tym zegarek wyposażony został w diody ulokowane na spodzie, oświetlające nadgarstek. Autor zainspirowany technologią dotykową zdecydował się na wyświetlacz właśnie w tej konwencji. Ustawianie czasu, daty i aktywowanie podświetlenia można wykonać za pomocą dotyku.

On Line to zegarek tak dla mężczyzn jak i kobiet, lubiących nosić nietypowe gadgety. Autor uważa, że jego projekt to modny zegarek z przyszłości i mimo iż z początku obsługa może sprawiać drobne problemy to użytkownikom uda się szybko przyzwyczaić, by korzystać z przyjemnością.

Aeon

Aeon

Projekt: Samuel Jerichow (Niemcy). Autor inspirował się nakreślonym przez siebie tatuażem sci-fi  „ALIEN TATTOO”.

Wyświetlacz zegarka to przezroczysty ekran LCD na którym wyświetla się czas w postaci zaokrąglanych kolorowych symboli odpowiadających cyfrom, nałożonych jedne na drugich. Godziny i minuty tworzą dwa osobne okręgi, mniejszy to minuty, natomiast większy odpowiada za godziny, pozostałe elementy to designerskie dodatki.

Aeon

Aeon zaopatrzony jest w port USB pełniący funkcje ładowarki. Zegarek będzie dostępny w szerokiej gamie kolorów wyświetlanych symboli oraz w dwóch wariantach kolorystycznych bransolety: czarnej i srebrnej.

XtalIV

XtalIV

Projekt: Samuel Jerichow (Niemcy). XtalV jest kolejną koncepcją z serii Xtal, różni się od poprzednika pionową orientacją cyfr na wyświetlaczu. Numery wyświetlające się pod sobą są opisane na sześciokątach, każda cyfra opisana jest na pojedynczym wieloboku.

XtalIV

Cyfry tworzą się poprzez zapalanie tylko konkretnych boków sześciokątów, wyjątkiem jest cyfra „1” która biegnie przez oś symetrii zegarka. Bransoleta zegarka pokryta jest przezroczystym sylikonem za to za podświetlanie numerów odpowiada szereg białych diod.

Autor kieruje swój projekt do osób lubiących minimalizm, estetykę, gadgety oraz sześciany.