Okay Shot to koncepcja okrągłego aparatu, który będzie się obsługiwać jedynie przez dwa palce, a jego kształt został zainspirowany przez gest „OK” tworzony palcami.

Urządzenie ma być na tyle małe, aby bez problemu mieścić się w dłoni, kieszeni czy wystąpić w roli zawieszki na szyję.  Aparat ma zostać wyprodukowany w obudowie przypominającej pierścień wykonany 2 różnych materiałów. Dolny ma być sztywny i na stałe przytwierdzony do ekranu, podczas gdy wykonanie górnego, ruchomego zaplanowano z użyciem elastycznego materiału pozwalającego wygięcie. Po zbliżeniu opisanych wcześniej elementów aparat ma dopasować ostrość zdjęcia, a ich zetknięcie ma być równoznaczne ze wciśnięciem migawki.

Okay Shot

Na frontowej części obudowy znajduje się przycisk zasilania On/Off, a na bocznym panelu zmieści się również zamykany port mini USB odpowiadający za ładowanie oraz połączenie aparatu z innymi urządzeniami.

Jak działa Okay Shot? Gdy użytkownik ściśnie aparat, tak jakby chciał zmniejszyć okrąg zrobiony z palca wskazującego a kciuka, aktywuję się ostrzenie obrazu, gdy zamknie się kółko włączę się migawka.

Okay Shot

Projektanci: Han Bin Ko (Konkuk University Glocal campus) wraz z Changyoung Jung (Seoul National University of Science and Technology), Wonchan Lee (Konkuk University Seul campus) oraz Kiwon Lee (Seoil University).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *