Nokia Lumnia Play – koncepcja Antonio Celestino

Choć telefony zaczęły stawać się małymi przenośnymi komputerami, a ich możliwości wyświetlania grafiki bynajmniej nie odbiegają od tej oferowanej przez przenośne konsole to granie w niektóre gry na telefonie jest niezbyt wygodne zwłaszcza w przypadku produkcji z gatunku FPS (strzelanki). Raczej o wiele wygodniejsze jest obsługiwanie tych i wielu innych gier na game padzie.

Noki Lumnia Play

Brazylijski projektant, Antonio Celestino oponuje więc Nokia Lumnia Play skierowaną do graczy, czujących pewien niedosyt. Jego projekt posiada dwie rozsuwane części, na których znajdują się po jednej stronie przyciski kierunkowe i Start oraz po drugiej przyciski do komend A,B,W,Y i Select.

Noki Lumnia Play

Urządzenie ma posiadać opcje podłączenia do Xboxa, dzięki dwóm elektrodom umieszczonym w tylnym panelu telefonu i funkcjonowania jako game pad. Ponadto Lumnia zaopatrzona ma być w wyświetlacz o rozdzielczości 1136 x 640, chroniony przez Corning ® Gorilla ® Glass. Dodatkowo we frontowym panelu znajduje się w aparat 5MP, umożliwiający nagrywanie video w jakości 720p. W tylnym znaleziono miejsce dla drugiej kamery o mocy 10MP pozwalającej na nagrywanie w jakości Full-HD. Całości opierać miałaby się na oprogramowaniu Windows Phone 8. Wymiary całego wyrządzenia to 124 x 59x 7,6 mm.

źródło: behance.net