Mycestro – bezprzewodowa mysz 3D na palec

Mycestro (5)Mycestro to komputerowa mysz 3D, która po założeniu na palec wskazujący pozwala na sterowanie komputerem za pomocą gestów dłoni, posiadając przy tym wszystkie funkcje standardowych myszy. Projekt ten zdaniem twórcy – Nick’a Mastandrea, ma zrewolucjonizować rynek kontrolerów.

Mycestro

Jak działa urządzenie?  Mycestro to mysz 3D, co oznacza, że ​​posiada zdolność do śledzenia ruchu ręki w przestrzeni. Urządzenie jest aktywowane kciukiem, a w chwili zwolnienia przycisku kursor oraz jego funkcje zostają wstrzymane aż zacznie się go ponownie używać. Dotykowy panel inicjuje ruchy kursora, więc aby użyć Mycestro, wystarczy skierować go w dowolne miejsce na pulpicie. Można dzięki temu kontrolować położenie kursora (będzie on śledził ruch ręki). Dokonywanie wybrou za pomocą kursora odbywa się podobnie jak w przypadku touchpad’ów od laptopów – z tą różnicą że mamy do wyboru trzy przyciski opowiadające kolejnym przyciskom myszy.

Mycestro

MycestroDane techniczne:

 • Zasięg: do 30 metrów.
 • Wbudowana bateria.
 • Czas pracy: około 8 godzin.
 • Dwa różne rozmiary klipsu.
 • Ładowanie przez port USB.
 • Fale: Bluetooth 4,0 – protokół Low Energy
 • Kompatybilny z urządzeniami typu: iPad ® Ready, 3 i Mini iPad, iPhone ® 4S i nowsze, iPod Touch Gen5, Apple ® MacBook ® Air, Mac ® mini i MacBook Pro oraz z urządzeniami z oprogramowaniem Android .
 • Systemy komputerowe z jakimi pracuje: Windows 7/XP, Mac i Linux

W zestawie użytkownik otrzymuje: jeden Mycestro, kabel USB-mikroUSB oraz odbiornik Bluetooth.

Mycestro

Zastosowanie jakie proponuje autor:

 • W biurze – dla inżynierów korzystając z oprogramowania 3D, takich jak SolidWorks bądź Pro-E. Mycestro może manipulować obiektami 3D naśladując ruchy palca, dostępne jest nawet nawet powiększanie i pomniejszanie obiektów, przenosząc ich ramię do wewnątrz i na zewnątrz. Producent chce osiągać wzrost produktywności poprzez wyeliminowanie elementów rozpraszających uwagę – nie będzie wtedy potrzeby sięgnia przez cały dzień od klawiatury do myszki.
 • W samochodac  urządzenie zwiększy bezpieczeństwo, umożliwiając kierowcy śledzenie drogi przez cały czas, ponieważ menu nawigacji będzie się obsługiwało również za pomocą konkretnych ruchów palca. Ponadto, kierowca może kontrolować bardziej zaawansowane opcje wyświetlane przez panel przedni systemu nawigacji.
 • W domach – użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z ich IPTV lub TVoIP, obsługiwać treści mediów tylko za pomocą Mycesto, łączące się bezprzewodowo urządzeniami w domu.

Mycestro zaprojektowany jest kilku kolorach, takich jak: czarny, biały, żółty, niebieski czy różowy. Urządzenie można zakupić na chwile obecną jedynie wspomagając projekt na kickstarter’ze, sumą wysokości minimum 79 dolarów.

Mycestro

 źródło: inn-dev.com