Tastee – Twój prywatny smakosz [2012]

Tastee to niezwykłe urządzenie, które będzie miało za zadanie sprawdzanie smaku potrawy za nas. Autor promuje urządzenie jako wyrafinowany gust szefa kuchni.

Młody niemiecki projektant, Christeper Holm-Hansen przedstawił w konkursie Electrolux Design Lab 2012 swój pomysł na uprzyjemnienie gotowania.

Tastee - Twój prywatny smakosz [2012]

Tastee jest wielkości przeciętnej łyżki: 25 cm długości, 5 cm szerokości i 2 cm głębokości. Zaopatrzony jest ponadto w nano receptor smaku i podświetlenie led.

Tastee - Twój prywatny smakosz [2012]

Dzięki receptorowi urządzanie interpretuje smak potrawy i informuje użytkownika czego brakuje, czego jest za dużo albo czego jeszcze szczyptę trzeba dodać. OLED za to ma za zadanie informować kucharza o tym czy gadget jest włączony i przesyła dane.

Tastee - Twój prywatny smakosz [2012]

W celu interpretacji pomiarów wykonanych przez tastee, należy go połączyć za pośrednictwem fal bluetooth z jakimś mobilnym urządzeniem zaopatrzonym w specjalną skonfigurowaną aplikacje (zdjęcie z prawej; przykładowo z tabletem).

Projekt wykonany ma być według autora z polimeru oraz niewielkiej ilości aluminium i stali. Za to inspiracja dla Twórcy było pragnienie pomocy niedoświadczonym kucharzom  aby ich dania smakowały wyśmienicie.

Tastee - Twój prywatny smakosz [2012]