środa, 19 czerwca

Automatyczna suszarka do ubrań to niezwykle przydane uzupełnienie domowego zaplecza, zwłaszcza wtedy, gdy pierzesz często. Urządzenie to sprawdzi się zawsze, gdy potrzebujesz osuszyć swoje stroje szybciej, niż zapewnia to naturalny proces schnięcia materiału. Jego nieocenioną pomoc docenisz również wtedy, gdy na rozwieszanie kolejnych partii prania nie masz odpowiedniej ilości miejsca. Uprość więc swoje życie i sprawdź, która z dostępnych w ściśle określonym budżecie suszarek spełni twoje oczekiwania.

Suszarka do ubrań – wybrane modele do 2500 złotych

Sharp KD-NHH7S7GW2-PL

Suszarka do ubrań Sharp KD-NHH7S7GW2-PL to nasza pierwsza propozycja. Wyposażone w pompę ciepła urządzenie charakteryzuje się sporą pojemnością. Jej całościowy załadunek wynosi 7 kg. Znajdziemy tu kilka nowoczesnych technologii, które wyraźnie wpływają nie tylko na funkcjonalność sprzętu, ale też bezpieczeństwo poddawanych jego działaniu materiałów.

Dzięki falistej konstrukcji obudowy Wave Cabinet uzyskano większą stabilność całego urządzenia. Innowacja ta ma również zapewniać redukcję wytwarzanych w procesie suszenia wibracji. Odznaczający się charakterystycznym kształtem bęben Bubble Drum ma natomiast chronić znajdujące się w jego wnętrzu delikatne tkaniny.

Suszarkę bębnową marki Sharp wyposażono w obszerne menu. Do dyspozycji użytkownik ma 15 programów suszenia, co pozwala dostosować ustawienia do konkretnych rodzajów tkanin. Nie zabrakło również funkcji takich jak redukcja zagnieceń, blokada rodzicielska czy opóźnienie startu. Dotykowe sterowanie z poziomu panelu LED Touch pozwala na wygodną obsługę, a podświetlany bęben – na komfort podczas użytkowania.

Suszarkę do ubrań Sharp KD-NHH7S7GW2-PL znajdziesz na stronie sklepu w cenie 1799 złotych.

Candy Smart Pro CSOE H7A2TE-S

Kolejna pozycja na naszej liście to kondensacyjna suszarka do ubrań Candy Smart Pro CSOE H7A2TE-S o pojemności 7 kg. Wyposażone w przydatne funkcje oraz przemyślane rozwiązania urządzenie, zatroszczy się nie tylko o nasze ubrania, ale i portfele. We wnętrzu Candy Smart Pro znajdziemy bowiem pozwalającą oszczędzać energię pompę ciepła, a także wygodny zbiornik Easy Care, mogący pomieścić do 3 litrów wody, którą bez obaw można ponownie wykorzystać w innych domowych obowiązkach.

To, co sprawia, że suszarka od Candy jest warta uwagi, to z pewnością jej menu. Znajdziemy w nim nie tylko podstawowe programy suszenia, ale też programy szybkie, przeznaczone dla tkanin delikatnych, odzieży sportowej czy też tych bardziej eleganckich, czyli wymagających większej uwagi, elementów naszej garderoby. Dzięki wagowemu czujnikowi załadunku urządzenie każdorazowo dobierze odpowiednie parametry dla każdego cyklu, a funkcja Łatwe Prasowanie ułatwi nam dalsze kroki pielęgnacyjne, którym poddamy wysuszone już ubrania.

Na szczególną uwagę zasługuje również program przeznaczony dla tkanin wełnianych, o którego bezpieczeństwo potwierdzać ma opatrzenie modelu Candy SmartPro certyfikatem Woolmark. Nie sposób również nie wspomnieć o takich funkcjach jak szybkie odświeżanie czy pauza z możliwością dołożenia prania. Co więcej, dzięki aplikacji mobilnej hOn swoją suszarką pokierujesz za pośrednictwem smartfona.

Suszarkę do ubrań Candy Smart Pro CSOE H7A2TE-S znajdziesz na stronie sklepu w promocyjnej cenie 1738 złotych. Cena regularna urządzenia – 1879 złotych.

Electrolux EW6C428WP PerfectCare SesniCare

Czym naszą uwagę zwróciła suszarka do ubrań Electrolux EW6C428WP PerfectCare? Poza ładownością równą 8 kg odpowiedzialne są za to innowacyjne rozwiązania, które według zapewnień producenta, mają gwarantować naszym ubraniom nie tylko zachowanie dobrej kondycji, ale wręcz jej poprawę. W jaki sposób?

Na pierwszy plan wysuwa się tutaj system SensiCare, rozpoznający poziom wilgotności każdego załadunku. Na podstawie przeprowadzonych pomiarów inteligentna technologia dobiera czas pracy w taki sposób, by poddane procesowi suszenia materiały nie uległy uszkodzeniu. Z kolei funkcja Reverse Action, odpowiadająca za regularną zmianę kierunku obrotu bębna, nie tylko przyspiesza cały proces, ale też redukuje skręcanie znajdujących się we wnętrzu suszarki materiałów.

Kolejną ciekawą cechą charakterystyczną dla modelu od Electrolux jest zdolność usuwania bakterii i wirusów. Znajdujące się w menu urządzenia programy Higieniczny i Kołdra otrzymały bowiem certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności Swissatest. Na korzyść urządzenia przemawia również łatwy w czyszczeniu dwuwarstwowy filtr EcoFlow, który jednorazowo wychwytuje około 480 g nawet najdrobniejszych kłaczków.

Suszarkę do ubrań Electrolux EW6C428WP PerfectCare SesniCare znajdziesz na stronie sklepu w cenie 1959 złotych.

Amica ADC82LD

Choć propozycja od marki Amica nie prezentuje się może aż tak elegancko, jak przedstawione już modele, to jej cechy w zestawieniu z ceną na pewno wyrównują potencjalne na tym polu straty. Urządzenie ADC82LD, poza ładownością bębna do 8 kg, może pochwalić się nie tylko wysoką wydajnością, ale też talentem do oszczędzania na energii elektrycznej.

Według podanych przez producenta informacji wyposażona w system HeatPump suszarka do ubrań Amica pozwala na efektywne wykorzystanie pompy ciepła i obniżenie kosztów eksploatacji aż czterokrotnie. W jaki sposób? Specjalna technologia zapewniać ma warunki suszenia zbliżone do tych, z jakimi nasze ubrania spotykają się na sznurku w słoneczny letni dzień.

Na obniżenie rachunków, a także bezpieczeństwo naszych ubrań, wpływa jeszcze jeden czynnik. Specjalne sensory wilgoci i temperatury mają za zadanie dokładną analizę zawartości bębna i automatyczne dopasowanie optymalnych dla wsadu parametrów suszenia. Dzięki temu tkaniny nie są narażone na przegrzanie, a struktura materiału pozostaje nienaruszona.

Na uwagę w modelu marki Amica zasługuje obszerne menu i dostępne w oprogramowaniu urządzenia funkcje, między innymi program Odświeżanie 20′, Program Ciepłe/Zimne 10′, Ulubione, a także te przeznaczone dla konkretnych rodzajów tkanin, takich jak bawełna, syntetyki, jeans i wełna.

Znajdziemy tu niezależne od poziomu wilgotności wsadu programy czasowe czy możliwość ustawienia dokładnego czasu trwania cyklu. Nie zabrakło również funkcji blokady rodzicielskiej, funkcji Mniej Zagnieceń oraz wskaźnika opróżnienia zbiornika.

Suszarkę do ubrań Amica ADC82LD znajdziesz na stronie sklepu w promocyjnej cenie 1799 złotych. Cena regularna urządzenia – 1999 złotych.

Whirlpool FFTE D 9X3B PL

Jako ostatnia na naszej liście zawitała suszarka bębnowa Whirlpool FFTE D 9X3B PL, która może zadowolić te osoby, dla których posiadanie czegoś do prania to stan permanentny. Pojedynczy cykl suszenia pozwala bowiem na załadowanie urządzenia wsadem o łącznej wadze 9 kg. A to przecież nie wszystko, co producent ma nam w tym przypadku do zaoferowania.

W modelu FFTE D 9X3B PL od Whirlpool zastosowano technologię 6. Zmysł, którą tworzy system inteligentnych czujników. Ich obecność oznacza dla ciebie jedno – ogromną wygodę podczas użytkowania. Do twoich zadań należy tylko wybranie odpowiedniego programu. Nad resztą zapanują już zainstalowane we wnętrzu suszarki sensory.

Stały pomiar wilgoci i temperatury wewnątrz bębna pozwoli nie tylko na precyzyjne dobranie parametrów każdego cyklu suszenia, ale też znacznie skróci sam proces osuszania tkanin. W ten sposób oszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze.

Warto zwrócić uwagę również na wykorzystanie technologii FreshCare+, która zapewniać ma zachowanie świeżości tkanin aż do 6 godzin po zakończeniu cyklu. Nie musisz więc skrupulatnie nadzorować pracy urządzenia, by uniknąć wytworzenia się w tkaninach nieprzyjemnego zapachu. O kondycję ubrań zatroszczy się natomiast technologia Heat Pump, umożliwiająca korzystanie z niższych temperatur suszenia.

W menu urządzenia znalazło się 18 programów, obejmujących między innymi tryb Bawełna, Eco, Pościel, Koszule, Jedwab, Wełna, Delikatne. Znajdziemy tu również programy Bez Prasowania i Do Szafy. Nie zabrakło też takich funkcji jak blokada panelu sterowania, suszenie na czas, opóźnienie startu czy program szybki.

Suszarkę Whirlpool FFTE D 9X3B PL znajdziesz na stronie sklepu w promocyjnej cenie 2184 złotych. Cena regularna urządzenia – 2399 złotych.

Suszarka do ubrań – wygoda i oszczędność czasu

Suszarka bębnowa to urządzenie umożliwiające szybkie i wygodne suszenie ubrań. Decydując się na wprowadzenie tego urządzenia do swojego domu, możesz zapomnieć o czasochłonnym i żmudnym procesie, jakim jest rozwieszanie ubrań, a następnie zdejmowanie ich z suszarek i linek ubrań. Korzystając z takiej pomocy, oszczędzasz nie tylko czas, ale i sporo miejsca, ponieważ wiele z dostępnych na rynku modeli, takich jak występująca w naszym zestawieniu suszarka Amica, bez problemu zainstalujesz bezpośrednio nad pralką.

Suszarka bębnowa eliminuje też inny problem, jakim jest możliwość wystąpienia w mieszkaniu nadmiernej ilości wilgoci, która nie tylko może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie, ale, co gorsza, powodować pojawienie się pleśni czy grzybów w mieszkaniu. Za kupnem suszarki do ubrań może przemawiać również to, że większość wyjętych z urządzenia ubrań zazwyczaj nie wymaga prasowania. Świeże i pachnące są praktycznie od razu gotowe do użytku czy ułożenia w szafie.

Suszarka do ubrań – co je łączy, a co dzieli?

Automatyczna suszarka do ubrań cieszy się coraz większą popularnością wśród osób poszukujących najlepszej efektywności w codziennych zadaniach domowych. Dlaczego? Przede wszystkim pozwala ona oszczędzić czas i pieniądze, a w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami, jak na przykład zdalne sterowanie za pośrednictwem aplikacji mobilnej, gwarantuje użytkownikowi komfort i wygodę nawet podczas wykonywania domowych obowiązków. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób rozważa instalację podobnego sprzętu w domu.

Jednak na rynku dostępne są dziesiątki modeli, różniących się funkcjonalnością, pojemnością, ceną, a także sposobem działania. Ze względu na ten ostatni element, możemy wyróżnić trzy typy tych urządzeń: suszarki kondensacyjne, kondensacyjne z pompą ciepła oraz urządzenia wentylacyjne, zwane też wywiewnymi lub ewakuacyjnymi. Czym charakteryzują się poszczególne wersje?

Suszarki do ubrań kondensacyjne

Do suszenia wykorzystują one specjalną grzałkę elektryczną, która podgrzewa pobierane z otoczenia powietrze. Skraplana para jest schładzana i zamieniana w wodę, która następnie trafia do specjalnego, wbudowanego pojemnika (istnieje także możliwość instalacji przewodu odpływowego i podłączenie go do sieci kanalizacyjnej). Tego typu rozwiązanie praktycznie nie wymaga montażu – wystarczy podpiąć urządzenie do gniazdka.

Suszarki do ubrań kondensacyjne z pompą ciepła

Są to modele wyposażone w pompę ciepła, która tworzy zamknięty obieg powietrza. Oznacza to, że gorące powietrze jest schładzane i ponownie wykorzystywane, bez utraty energii. Takie działanie pozwala znacząco zmniejszyć opłaty za prąd. Pobierają one o 50% mniej energii elektrycznej w porównaniu do modeli bez pompy.

Umożliwiają również suszenie ubrań w niższych temperaturach, dzięki czemu mamy pewność, że delikatne tkaniny nie zostaną uszkodzone. Aktualnie to najpopularniejszy rodzaj domowych suszarek do ubrań.

Suszarki do ubrań wentylacyjne

Z tym rodzajem dziś spotykamy się bardzo rzadko. Niegdyś popularne urządzenia zostały wyparte przez suszarki kondensacyjne, głównie z uwagi na mniejszy poziom komplikacji podczas montażu tych drugich oraz ich wyraźną energooszczędność w stosunku do modeli tego typu. Na jakiej zasadzie działają?

Do odparowania wilgoci z odsączonego prania konieczne jest podłączenie urządzenia do szybu wentylacyjnego. Potrzebny jest do tego oddzielny przewód o długości ok. 1,5 m. Decydując się na taki rodzaj suszarki, musimy więc sprawdzić, czy instalacja w wybranym przez nas pomieszczeniu będzie w ogóle możliwa.

Suszarka do ubrań – czy warto?

Jeśli zastanawiasz się, czy zakup suszarki do ubrań to dobry pomysł, to możemy w tym miejscu powiedzieć, że tak. Obecność takiego sprzętu w domu może znacznie uprościć twoje codzienne życie. Oszczędność czasu, energii (nie tylko elektrycznej), komfort i wygoda. Wszystko za sprawą jednego urządzenia, które w stosunkowo niewielkiej cenie może przynieść tak wiele korzyści.

Jeśli jednak szukasz rozwiązania, które ograniczy twój udział w procesie pielęgnacji odzieży, możesz sprawdzić inną opcję. Kto wie? Może to właśnie pralko-suszarka będzie odpowiedzią na twoje wszelkie zmartwienia?

Publikacja zawiera linki afiliacyjne do sklepów naszych partnerów, co może pomóc nam w dalszym rozwijaniu serwisu, jednak ich obecność nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną niniejszego tekstu.

Z redakcją Think-About związałam się pod koniec 2023 roku i od tego momentu nieustannie zgłębiam tajemnice drugiej strony konsumenckiego świata. Każdego dnia tworzę różnego rodzaju treści, które, mam nadzieję, pomagają Czytelnikom w podejmowaniu bardziej świadomych zakupowych decyzji. W ostatnich latach zdobywałam doświadczenie jako copywriter, współpracując z klientami indywidualnymi, agencjami czy firmami IT. Często tworzenie konkretnych artykułów wiązało się z eksploracją tematów dotychczas mi obcych, co jednak nigdy nie było dla mnie przeszkodą. Wręcz przeciwnie. Możliwość nieustannego poszerzania swojej wiedzy to coś, co niezmiennie pociąga mnie w moim zawodzie. Z wykształcenia jestem muzykiem, jednak to zabawa słowem od dziecka dawała mi prawdziwą radość. Chociaż w swoim życiu pracowałam już w różnych branżach, wiem, że pisanie jest tym, co chcę i co mam szczęście robić na co dzień. W trakcie studiów, oprócz tworzenia dla własnej przyjemności, publikowałam teksty na portalu muzycznym Cameral Music oraz w kwartalniku muzycznym Kamerton. Obecnie prowadzę bloga, na którym pozwalam sobie na dzielenie się z innymi własnym zdaniem na różne tematy oraz tworzoną przeze mną miniaturową prozą. Gdy nie piszę - rysuję, czytam książki o hobbitach i pierścieniach, różach bez imion i stuleciach samotności. Słuchając audiobooków, śledzę losy małego belgijskiego detektywa, a czas przed  teleodbiornikiem spędzam obserwując pojedynki na miecze świetlne i podróże w nadprzestrzeni.