MorePhone – innowacyjne podejście do komunikatów.

Co jeżeli wibracje nie są dostatecznym bodźcem aby zorientować się o nadchodzącym sms’ie bądź połączeniu, a dzwonek jest zagłuszany przez różne hałasy bądź po prostu wyciszony. Takie pytanie postawili sobie twórcy smartphone MorePhone którzy dzięki innowatorskiemu zastosowaniu najnowszych technologi stworzyli cienki telefon posiadający zdolność zginania.

MorePhone

MorePhone oprócz podstawowych funkcji wiodących smartphone’ów posiada możliwość zakodowania sygnałów pod postacią zmiennych kształtów urządzenia. Telefon może samodzielnie zwijać się bądź zginać poszczególne rogi. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych metalowych elementów z pamięcią kształtu. Przykładowo: zginający się prawy róg informować ma użytkownika o nowym sms’ie, natomiast lewy o wiadomości e-mail. Urządzenie może zaginać rogi i pozostawiać je w tym odkształceniu do puki użytkownik nie zauważy wiadomości. Może się również zginać, a następnie prostować, można w ten sposób kodować stopień ważności informacji.

MorePhone

Wyświetlacz w który wyposażony został MorePhone wyprodukowany został przez brytyjską firmę Plastic Logic, jest to cienki i elastyczny, elektroforetyczny ekran. Producent smartphone jest zdania że elastyczne telefony w ciągu najbliższych 10 lat trafią w ręce konsumentów rewolucjonizując rynek.

MorePhone

Naukowcy przedstawili prototyp MorePhone na ACM CHI 2013 (Computer-Human Interaction) w Paryżu 29 kwietnia.

MorePhone