poniedziałek, 27 maja

Makey Makey poznaliśmy w 2012, pisząc jeden z pierwszych newsów na Think-About. Płytka drukowana, podłączana do komputera, sprzedawana była z zestawem krokodylków. Całość, pozwalała na przekształcenie zestawu dowolnych przedmiotów, w funkcjonalny gamepad.

Na portalu crowdfundingowym kickstarter.com, pojawiła się nowa odsłona Makey Makey. System oznaczony przyrostkiem Go, pełni niemalże identyczną funkcję co standardowy zestaw. Wyróżnikiem jest natomiast miniaturowy rozmiar.

Obudowa nowego kontrolera przypomina nieco pendrive. Urządzenie wpinane jest do komputera, za pośrednictwem złącza USB. Wystarczy podpiąć krokodylka do Makey Makey, a następnie do dowolnego przedmiotu.

Ze względu na niewielkie rozmiary, Makey Makey Go posiada tylko jedno złącze, odpowiadające jednej funkcji. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby jednocześnie skorzystać z kilku kontrolerów.

Dzięki zastosowaniu przejściówki OTG, nowy Makey Makey może współpracować również z urządzeniami mobilnymi. Kontroler został wyposażony w szereg kolorowych diod LED, informujących o aktywności zestawu.

Aby otrzymać Makey Makey Go, wystarczy wesprzeć jego kampanię crowdfundingową kwotą 19 dolarów. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem wspierających i niemal natychmiast zebrał minimalną kwotę finansowania. Pirwsze wysyłki zaplanowano na listopad 2015.

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.