Makey Makey GO – przekształć dowolny przedmiot w kontroler mobilny

Makey Makey poznaliśmy w 2012, pisząc jeden z pierwszych newsów na Think-About. Płytka drukowana, podłączana do komputera, sprzedawana była z zestawem krokodylków. Całość, pozwalała na przekształcenie zestawu dowolnych przedmiotów, w funkcjonalny gamepad.

makey makey go

Na portalu crowdfundingowym kickstarter.com, pojawiła się nowa odsłona Makey Makey. System oznaczony przyrostkiem Go, pełni niemalże identyczną funkcję co standardowy zestaw. Wyróżnikiem jest natomiast miniaturowy rozmiar.

Obudowa nowego kontrolera przypomina nieco pendrive. Urządzenie wpinane jest do komputera, za pośrednictwem złącza USB. Wystarczy podpiąć krokodylka do Makey Makey, a następnie do dowolnego przedmiotu.

makey makey go

Ze względu na niewielkie rozmiary, Makey Makey Go posiada tylko jedno złącze, odpowiadające jednej funkcji. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby jednocześnie skorzystać z kilku kontrolerów.

makey makey go

Dzięki zastosowaniu przejściówki OTG, nowy Makey Makey może współpracować również z urządzeniami mobilnymi. Kontroler został wyposażony w szereg kolorowych diod LED, informujących o aktywności zestawu.

makey makey go

Aby otrzymać Makey Makey Go, wystarczy wesprzeć jego kampanię crowdfundingową kwotą 19 dolarów. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem wspierających i niemal natychmiast zebrał minimalną kwotę finansowania. Pirwsze wysyłki zaplanowano na listopad 2015.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , .