czwartek, 20 czerwca

Szafy parowe to stosunkowo młody, ale sukcesywnie rosnący rynek. Jego potencjał miałem okazję poznać na zeszłorocznych targach IFA. Wygląda na to, że nie inaczej będzie podczas tegorocznych targów CES. To właśnie w Las Vegas LG zaprezentuje światu swoje nowe rozwiązania z tego segmentu.

Szafy parowe przypominają mi oczyszczacze powietrza. Nie chodzi mi jednak o konstrukcję, lecz o powolne i konsekwentne budowanie pozycji rynkowej. Pamiętam jak kilka lat temu podczas konferencji usłyszałem, że oczyszczacze są w prawie każdym Koreańskim domu, podczas gdy w Polsce nie miał ich praktycznie nikt. Podobnie jest z szafami. Wiele rynków doceniło ich możliwości, ale my przekonujemy się stopniowo i nieufnie. Jest to rodzaj urządzenia, które ma pozwolić odświeżyć rzadko noszone ubrania, pozbawić je bakterii, alergenów i przykrych zapachów. Przy okazji działanie pary sprawia, że nawet najtrudniejsze do uprasowania ubrania odzyskują odpowiedni kształt i formę. Krótko mówiąc jest to pewien rodzaj domowej alternatywny dla pralni chemicznej.

Oczywiście w wielu przypadkach barierą dla szybszego przyswojenia produktów jest cena. Ta w przypadku produktów LG wydaje się być nieco zaporowa, bowiem pierwsza generacja szafy LG Styler była wyceniona na 7999 zł. Koreańczycy już zapowiedzieli, że podczas targów CES zobaczymy udoskonalony wariant urządzenia, który z pewnością nie będzie tańszy

Nowy LG Styler

Podobnie jak pierwsza generacja, nowa szafa parowa od LG będzie dezynfekowała i prostowała ubrania. Nowością jest jednak moduł ręcznej parownicy, który dzięki większej mocy i bardziej skupionemu strumieniowi pary ma wesprzeć szafę w rozprostowywaniu najbardziej opornych zagnieceń.

Ponadto nowy LG Styler wykorzysta udoskonalony, autorski system Dynamic Moving Hanger. Jest ro rodzaj uchwytów, które w starszych szafach LG przesuwały się na boku strzepując z ubrań pył. Nowe rozwiązanie ma nie tylko usuwać kurz, ale również wspierać rozprostowywanie i suszenie ubrań za pomocą ruchów obrotowych. System może potrząsać i poruszać ubraniami nawet 350 razy na minutę.

LG zachwala również technologię Dual TrueSteam. Jest to system złożony z dwóch grzałek zamiast jednej. Taki komplet ma pozwolić na bardziej precyzyjne sterowanie ilością pary. Dodatkowym udogodnieniem jest także system rozprowadzania powietrza i osuszania otoczenia. Wszystko po to aby działająca szafa nie prowadziła do szkodliwych zjawisk w naszych domach.

Jeśli czujecie w mojej opowieści brak ekscytacji to pewnie słusznie. Sprzętu tego typu jeszcze długo sobie nie kupię. Jeśli coś może mnie zachęcić, to nie dodatkowe funkcje, a 3 razy niższa cena. Wbrew pozorom ta wizja nie jest wcale taka odległa, bo Tefal i Samung mają w swoich ofertach tańsze (chociaż prostsze) szafy parowe, o czym pisała kilka dni temu Paulina. Ile będzie kosztował nowy LG Styler? Jeszcze nie wiadomo, ale pewnie dowiemy się za kilka dni.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.