Nie masz jeszcze pomysłu na mikołajkowy prezent? Klocki lego okażą się świetnym rozwianiem i nie mówię tu tylko o prezentach dla najmłodszych.

Na moich półkach stoją już kilka złożonych zestawów klocków LEGO. W dzieciństwie postrzegałam je jako plac do zabaw rozbudzający wyobraźnie. Teraz natomiast co jakiś czas decyduje się na zakup zestawu tematycznego i próbę sił czy cokolwiek uda mi się ułożyć bez instrukcji.

LEGO dla dorosłych?

Oczywiście. Czy na puzzle patrzysz jako produkt skierowany jedynie dla dzieci? LEGO w większości oferuje zestawy, które można porównać do puzzli 3D. Często bardzo trudnych puzzli 3D, które trudno ułożyć bez instrukcji. Ale jeżeli już się uda, to satysfakcja jest ogromna. Przy okazji w przeciwieństwie do puzzli, ładnie prezentują się na półce, prezentując bardzo dopracowane detale.

Świąteczne

Domek Elfów

379,99 złotych

Wizyta Świętego Mikołaja

410,40 złotych

Choinka

199,99 złotych

Bożonarodzeniowy wieniec

179,99 złotych

Dla fanów motoryzacji

Toyota GR Supra 76901

79,99 złotych

Fast & Furious 1970 Dodge Charger R/T

84,99 złotych

Ducati Panigale V4 R 

279 złotych

Wehikuł czasu z „Powrotu do przyszłości”

799,99 złotych

Kreatywnie

Duża tablica ogłoszeń 

149,99 złotych

Batman Jima Lee kolekcja

499 złotych

The Rolling Stones

519 złotych (taniej o 20 złotych)

Sztuka kwiatowa

254,95 złotych

Przyrodnicze – idelane na półkę

Icons Orchidea 

209 złotych

Drzewko bonsai

227,92 złotych

Dla tych, którzy lubią patrzeć w niebo

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

269,90 złotych

Rakieta Nasa Apollo Saturn

459,90 złotych

Obiekty

Paryż 

199,99 złotych

Tokio 

299 złotych

Piramida Cheopsa

460 złotych

Zmechanizowana latarnia

1 299,99 złotych (taniej o 60 złotych)

Dla fanów Star Wars – Gwiezdnych Wojen

Star Wars Mandalorianin i dziecko

74,00 złotych (taniej o 5,49 złotych)

Star Wars Imperialny myśliwiec TIE

159 złotych

Statek kosmiczny Boby Fetta

209 złotych

Diorama – Szkolenie Jedi na Dagobah

369 złotych

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.