LEGO to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek, której popularność nieustannie bije rekordy. Nic dziwnego, że zestawy klocków duńskiego producenta przyciągają uwagę, a oferty popularnych marketów takich jak Lidl, zdają się niezwykle okazyjne. Właśnie. Zdają się.

LEGO wymarzone na święta

Kalendarzowa zima tuż tuż, więc i sklepy powoli przygotowują się na wprowadzenie artykułów, które co roku sprawdzają się w roli świątecznych prezentów. Szczególnie tych przeznaczonych dla najmłodszych. Marzeniem chyba każdego dziecka jest posiadanie oryginalnego zestawu klocków LEGO. Z tego powodu artykułów duńskiego producenta nie brak na liście najbardziej poszukiwanych pozycji w przedświątecznym okresie. Naprzeciw tej potrzebie wychodzą wówczas nie tylko sklepy branżowe, ale też te oferujące znacznie szerszy asortyment. Wśród nich niezawodnie pojawia się również popularny niemiecki dyskont.

Klocki LEGO z Lidla w (nie)konkurencyjnej cenie

Lidl w swojej aktualnej gazetce oferuje zestawy LEGO z uwielbianych w ostatnich latach serii LEGO City, LEGO Friends, czy LEGO Disney. Jako że wieloletnie doświadczenie podpowiada nam, że jak okazja, to tylko do Lidla, zazwyczaj nie zaprzątamy sobie głowy sprawdzeniem ofert u innych sprzedawców. A jednak! Po szybkiej weryfikacji dostępnych propozycji okazja w pobliskim markecie już taka wyjątkowa wcale nie jest. Porównajmy zatem ceny z lidlowej gazetki z ofertami innych sprzedawców.

LEGO City 60295 Arena pokazów kaskaderskich

lego-60295

Na stronie sklepu Lidl, przeznaczony dla dzieci od lat 6 zestaw z serii LEGO City, zakupimy w cenie 679 PLN. Ten sam zestaw bez problemu jednak znajdziemy w dużo niższej cenie między innymi w serwisie Allegro. Najniższa aktualnie cena na rynku to 295 PLN.

LEGO City 60338 Kaskaderska pętla i szympans demolka

lego 60338

Proponowana przez niemiecki dyskont za zestaw LEGO City cena to dziś 379 PLN. Na stronie Amazon znajdziemy jednak ofertę tańszą o przeszło dwieście złotych. Co ciekawe, cena katalogowa dla tego kompletu to 249,99 PLN.

LEGO Friends 41433 Łódź imprezowa von Heartlake City

lego 41433

Cieszące się niemalejąca od lat popularnością w grupie dziewczęcej LEGO Friends w ofercie Lidla zakupimy za kwotę 364,35 PLN. Nie jest to jednak powód do zachwytu. Klocki możemy pozyskać w cenie niższej o kilkadziesiąt złotych w serwisie Allegro.

LEGO City 60353 Misje ratowania dzikich zwierząt

lego 60353

Pozycja „Misje ratowania dzikich zwierząt”, przeznaczona dla dzieci od lat sześciu, w gazetce niemieckiego marketu wyceniono na kwotę 199 PLN. Co ważne, od tej kwoty obowiązuje również bezpłatna wysyłka towaru do zamawiającego, co może wydawać się niezwykle korzystnym wyjściem. Niestety dla Lidla i tutaj można znaleźć o wiele przyjaźniejsze dla portfela rozwiązanie. W serwisie Amazon klocki zakupimy w cenie 69 PLN. Koszt ten może oczywiście wzrosnąć ze względu na konieczność opłacenia przesyłki, jednak suma ta z pewnością nie osiągnie poziomu oferty z Lidla.

LEGO Disney Princess 43195 Królewskie stajnie Belli i Roszpunki

lego 43195

Wymarzony zestaw LEGO dla każdej dziewczynki, która kocha disney’owskie księżniczki, w ofercie Lidla znajdziemy w cenie 191,69 PLN plus koszt wysyłki. Na lepszą ofertę możemy liczyć na Allegro, gdzie nie tylko zapłacimy mniej za sam komplet, ale też korzystając z opcji SMART, nie poniesiemy kosztów dostawy.

Nie jest to nowa praktyka i nie obserwujemy ją tylko w przypadku sieci Lidl. Podobnym atrakcyjnym ofertom mogliśmy przyjrzeć się już wcześniej, między innymi w sklepach Biedronka.