Jukey – przyjaźnie nastrojone głośniki

Zespół Vim & Vigor przedstawia propozycje połączenia wszystkich najlepszych elementów Spotify i Last.FM, w nietypowych głośnikach – Jukey.

Jukey

Dzięki temu produktowi możliwe będzie wygodne odtwarzanie zarówno swojej ulubionej muzyki, jak również preferowanej przez znajomych, czy też tej która jest aktualnie na szczytach list przebojów. Dostępna będzie również opcja głosowania na utwory by w ten sposób tworzyć rankingi. Użytkownicy dodatkowo będą mieli dostęp do funkcji „DJ” umożliwiającej odtwarzanie muzyki z poszczególnych urządzeń, w celu stworzenia własnych kompozycji. W trybie auto Jukey stworzy listy odtwarzania posiłkując się gatunkiem i popularnością piosenki.

jukey

Jak wygląda obsługa Jukey? Urządzenie posiada jedynie włącznik On/Off. Wszystkie inne komendy wprowadza się za pomocą ruchów, bądź wodząc palcem po obudowie. Zmiana piosenek w formie kolejna-poprzednia odbywa się poprzez przekręcanie Jukey na boki, natomiast regulacja siły dźwięku poprzez dotyk górnej krawędzi głośnika. Ponadto urządzenie postawione głośnikiem do dołu przechodzi w stan uśpienia, aktywacja następuje dopiero gdy przyjmie orientacje poziomą

Jukey

Jukey ma być wyposażony w akcelerometr, czujnik dotyku oraz wyjście słuchawkowe i port mini USB. W przedstawionym projekcie przewidziano możliwość dzielenia się muzyką na takich portalach społecznościowych jak: Facebook, Twitter, Pandora oraz kilku innych.

Jukey

źródło: behance.net