Jukey – przyjaźnie nastrojone głośniki

Zespół Vim & Vigor przedstawia propozycje połączenia wszystkich najlepszych elementów Spotify i Last.FM, w nietypowych głośnikach – Jukey.

Jukey

Dzięki temu produktowi możliwe będzie wygodne odtwarzanie zarówno swojej ulubionej muzyki, jak również preferowanej przez znajomych, czy też tej która jest aktualnie na szczytach list przebojów. Dostępna będzie również opcja głosowania na utwory by w ten sposób tworzyć rankingi. Użytkownicy dodatkowo będą mieli dostęp do funkcji „DJ” umożliwiającej odtwarzanie muzyki z poszczególnych urządzeń, w celu stworzenia własnych kompozycji. W trybie auto Jukey stworzy listy odtwarzania posiłkując się gatunkiem i popularnością piosenki.

jukey

Jak wygląda obsługa Jukey? Urządzenie posiada jedynie włącznik On/Off. Wszystkie inne komendy wprowadza się za pomocą ruchów, bądź wodząc palcem po obudowie. Zmiana piosenek w formie kolejna-poprzednia odbywa się poprzez przekręcanie Jukey na boki, natomiast regulacja siły dźwięku poprzez dotyk górnej krawędzi głośnika. Ponadto urządzenie postawione głośnikiem do dołu przechodzi w stan uśpienia, aktywacja następuje dopiero gdy przyjmie orientacje poziomą

Jukey

Jukey ma być wyposażony w akcelerometr, czujnik dotyku oraz wyjście słuchawkowe i port mini USB. W przedstawionym projekcie przewidziano możliwość dzielenia się muzyką na takich portalach społecznościowych jak: Facebook, Twitter, Pandora oraz kilku innych.

Jukey

źródło: behance.net

Małgosia Tomaszewska"> Małgosia Tomaszewska
Redakcja

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko co nas otacza, jest niesamowite.