iPen 2

iPen 2 to kolejna generacja rysika, który pozwala pisać bezpośrednio na ekranie. Urządzenie to  pozwala na odsługę urządzeń Apple (iPad oraz iMac) z dokładnością pióra. Ma to na celu zwiększenie wygody pisania, zaznaczania oraz rysowania.

iPen

iPen

iPen 2 dla iMac.

Zestaw dla komputera składa się dwóch 'klipsów’, pióra oraz stacji dokującej. Klipsy umieszcza się na górnych rogach monitora, a ich zadaniem jest ustalanie na bierzaco położenia końcówki pióra na powierzchni ekranu. Długopis zastępuje w tym przypadku kursor myszy, umożliwia on dokładną i precyzyjną pracę z obiektami wyświetlanymi na ekranie. Stacja dokująca po zebraniu danych przesyłanych z klipsów oraz pióra przetwarza je i przesyła do komupera, w jej obudowie ulokowano specjalne kieszenie na klipsy oraz pióro.

iPen

iPen

iPen 2 dla iPad.

W przypadku tabletu w skład zestawu wchodzi specjalna obudowa oraz jak w przypadku iMac’a – pióro. Obudowa przejmuje funcje kilpsów i stacji dokującej, ponadto jest ona wyposażona w zdejmowaną osłonę ekranu wykonaną z elastycznego tworzywa, port na ładowarkę oraz złącze przekazujące dane do tabletu. W bocznej części etui znajdue się 'kieszeń’ na pióro.

iPen

Pióro iPen 2.

Dzięki zastosowaniu bardzo czułego czujnika, iPen rozpoznaje 1024 poziomów nacisku. Umożliwia to rysowanie linii o zróżnicowanej grubości. Pióro posiada możliwość wykonywania wszystkich komend obsługowanych przez standardowe myszy komputerowe. Poza tym iPad kompatybilny jest z oprogramowaniem Autodesk, Corel oraz Skechup dla systemów Mac OS oraz Windows. Do przesyłania danych urządzenie wykorzystuje fale Bluetooth dzięki temu możliwa jest praca podczas podróży gdy iPad działa w trybie samolotowym.

iPen

Jak działa to urządzenie? iPen 2 różni sie od poprzednika tym że wykorzystuje niewidzialne światło odbierane przez specjalne czujniki. Odbiornikami są małe kamery, które chwytają sygnały wysyłane z końcówki pióra ustalają jego dokładną lokalizację. Dzięki temu mozliwe będzie narysowanie dowolnej linii w wybranej części ekranu.

Producent zapewnia że iPen nie zostawia na ekranie żadnych śladów, a jego produkt kompatybilny jest z nowymi iMac oraz 30-pinowymi iPad’ami.

Urzadzenie można nabyć drobą przekazania pewnej ktowy na rzecz projektu za pomocą portalu kickstarter. Wykosości kwot:

iPen

 źródło: cregle.com