poniedziałek, 6 maja

Podczas tegorocznych targów IFA, marka Panasonic zaprezentowała kilka niezwykłych nowości z kategorii małego AGD i urządzeń higieny osobistej. Postanowiliśmy podzielić się naszymi wrażeniami na gorąco.

Modularne narzędzie pielęgnacyjne dla mężczyzn – to ma sens

Modularne systemy akumulatorowe, przez ostatnie lata były niekwestionowanym przebojem u producentów elektro-narzędzi. Marka Panasonic postanowiła przenieść najlepsze cechy tego typu zestawów, wprost do męskiej łazienki. MULTISHAPE to akumulatorowy system higieny osobistej. Pojedyncza rękojeść pozwala na montaż akcesoryjnych głowic pozwalających zmienić urządzenie w maszynkę do włosów, golarkę, urządzenie do przycinania włosów na ciele, modelowania włosów uszu, nosa i brwi, a nawet czyszczenia zębów. Produkt pozwoli zaoszczędzić miejsce w łazience oraz świetnie sprawdzi się w podróży. Redukcja liczby potrzebnych ładowarek uporządkuje otoczenie oraz przełoży się na korzyści dla środowiska naturalnego.

Hybryda klimatyzatora i oczyszczacza powietrza?

Kolejną z zaskakujących nowości okazały się klimatyzatory pokojowe Etherea. Zmyślne urządzenia wykorzystują autorską i nowatorską technologię nanoe X, generującą zawarte w wodzie rodniki hydroksylowe. Rozwiązanie pozwala na skuteczną ochronę prze 5 rodzajami zanieczyszczeń.

Przyjemne i czystsze środowisko wewnętrzne jest również częścią doskonałego samopoczucia. The Klimatyzatory pokojowe Panasonic Etherea są wyposażone w opracowaną technologię nanoe X firmy Panasonic, która generuje zawarte w wodzie rodniki hydroksylowe, przynosząc naturalną równowagę wewnątrz. Technologia nanoe X ma zdolność hamowania zanieczyszczeń – w tym wirusów i bakterii. Producent podkreśla, że w testach laboratoryjnych, technologia nanoe X potrafi ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2. Co istotne urządzenia posiada również dość imponującą specyfikację obejmującą klasę energetyczną A+++ oraz możliwość pracy z głośnością zaledwie 19dB(A)

Piekarnik do mikro-apartamentu

Wśród tegorocznych nowości nie zabrakło również produktów z kategorii małego AGD. Na szczególną uwagę zasługuje piekarnik NN-DS59. To kompaktowe urządzenie udowadnia, że zmniejszenie przestrzeni życiowej nie musi iść w parze ze zmianą nawyków żywieniowych. Niewielka obudowa ustawiana na blacie kuchennym łączy funkcje urządzenia do gotowania parowego, piekarnika, grilla oraz kuchenki mikrofalowej – wszystko to w wydaniu zapewniającym efekty pracy nieodbiegające do konwencjonalnego piekarnika.

Irygator dla zabieganych

Kompaktowe irygatory są dostępne na rynku od dawna. Trudno je jednak nazwać urządzeniami turystycznymi – a stosunek rozmiarów do wydajności zdawał się być już dawno ustalony na stałym poziomie. Urządzenie ultradźwiękowe EW-DJ4B zmienia dotychczasowe standardy oferując pełną efektywność przy rozmiarze 15,4 cm – wszystko dzięki innowacyjnej, składanej konstrukcji.

To nie wszystko!

Jak można było się spodziewać, poza najgorętszymi nowościami, Panasonic przywiózł do Niemiec wiele interesujących produktów. Wśród nich naszą uwagę zwróciły maszyny do chleba Breadmaker SD-YR2550, zestawy do higieny kobiecej – w tym depilator Epilator ES-EL9A czy wyciskarki wolnoobrotowe.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.