Eva – prysznic w wersji smart

Eva jest pierwszym zestawem, wprowadzającym inteligentne rozwiązania w domowych prysznicach. System ma zapewnić znaczne oszczędności w zużyciu wody. Urządzenie przypominające elektryczny ogrzewacz przepływowy, montowane jest z wykorzystaniem standardowej instalacji poprowadzonej pod ścianą (bez ruchomej słuchawki). Ponadto Eve jest kompatybilna z większoscią dostępnych na rynku dysz prysznicowych.

eva

Twórcy produktu, zauważyli że wiele osób wchodzi pod prysznic dopiero w kilka chwil po odkręcaniu wody. Spowodowane jest to czasem niezbędnym aby woda nagrzała się do odpowiedniej temperatury. Odpowiedni moment jest trudny do określenia dlatego woda jest często niepotrzebnie marnowana. Eva dzięki wbudowanemu termostatowi, napuszcza wodę do chwili gdy zrobi się ona ciepła, a następnie odcina jej dopływ – przepływ jest ponownie uruchamiany dopiero w chwili w której użytkownik faktycznie wejdzie pod prysznic.

eva

Urządzenie jest również w stanie określić w jakiej odległości od natrysku znajduje się użytkownik, a następnie dostosować siłę strumienia wody. Przykładowo użytkownik przebywający blisko dyszy prawdopodobnie chce opłukać ciało z szamponu i mydlin, wtedy też siła strumienia ustawiana jest na 100%. Kiedy natomiast odległość jest większa, system interpretuje to jako chwilę potrzebną na namydlenie się bądź ogolenie nóg – co za tym idzie ciśnienie jest zmniejszane, tak aby jedynie utrzymać przyjemną temperaturę wody i otoczenia.

eva

Eva współpracuje z dedykowaną aplikacją na smartfony. Pozwala ona na zdeklarowanie planowanego czasu kąpieli. Po jego upływie system poinformuje użytkownika o tym fakcie. Każde skorzystanie z prysznica jest ponadto archiwizowane w postaci statystyk dotyczących czasu kąpieli i zużycia wody. Dane te można przeglądać bądź porównywać ze znajomymi.

Aby otrzymać system eva, należy wesprzeć projekt kampanii na portalu indiegogo.com kwotą co najmniej 109 dolarów.