Blub Uno to niepozorny zegar nixie, łączący niezwykły design z zaskakującą funkcjonalnością.

blub uno

Mimo iż za wyświetlanie danych odpowiada tylko jedna lampa nixie, Blub Uno potrafi przekazać informacje o godzinie, dacie, a nawet temperaturze panującej w pomieszczeniu. Kluczem do uzyskania wspomnianej funkcjonalności jest wyświetlanie kolejnych cyfr, przedstawiających w połączeniu pożądaną informację. Przykładowo wyświetlenie kolejno cyfr 1238 poinformuje nas, że jest godzina 12:38. Urządzenie może działać również w roli budzika.

blub uno

Zasilanie zegara odbywa się za pośrednictwem gniazda miniUSB, dzięki temu w roli źródła energii może zostać wykorzystane zarówno gniazdko sieciowe jak również komputer.

blub uno

Podstawa Blub Uno została wykonana z laserowo wycinanego aluminium, połączonego z elementami bambusowymi. Lampa jest natomiast zabezpieczona szklanym kloszem. Wyświetlacz jest ponadto podświetlany z wykorzystaniem kolorowych diod LED.

blub uno

Zestaw zawiera pilot do zdalnego starowania zegarem. Autorzy projektu przewidzieli 3 wersje kolorystyczne Blub Uno. Lampy są łatwo wymienialne i mają być stale dostępne w sprzedaży.

Aby otrzymać własny zegar, należy wesprzeć kampanię na potralu crowdfundingowym kickstarter.com, kwotą co najmniej 299 dolarów

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *