Pianu – by zostać współczesnym J.S. Bachem

Fani Guitar Hero muszą przyznać, iż ich ulubiona zabawka ma pewną wadę. Otóż ciężko zostać gitarzystą grając cały czas przy konsoli. W przypadku Pianu nie jest to takie oczywiste.

[iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/3BJ1EHjjoyk” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

O czym mowa? O klawiaturze keybordowej podłączanej do komputera. Dzięki specjalnej aplikacji, wyświetlanej w przeglądarce internetowej, można bardzo szybko nauczyć się gry na pianinie. Gadżet przypomina Guitar Hero pod względem systemu rozgrywki. Spadające po ekranie kwadraciki oznaczają, który klawisz należy nacisnąć i jak długo go przytrzymać.

Pianu2

Aplikacja Pianu wykorzystuje technologię, która pozwoli połączyć przeglądarkę z urządzeniami MIDI (czyli urządzenia muzyczne z interfacem cyfrowym). Co ciekawe, do prawidłowego korzystania z aplikacji, nie jest konieczne posiadanie urządzenia zadeklarowanego przez autora projektu, każde inne, które będzie posiadało cyfrowy interface również doskonale zda egzamin.

Pianu

Celem autora było uruchomienie projektu za jak najniższą cenę. Jeden rok dostępu do aplikacji ma kosztować 35$. Co ciekawe, kupując tylko dostęp, można odgrywać utwory korzystając tylko i wyłącznie z klawiatury komputerowej, jednak ciężo w taki sposób nauczyć się realnej gry na pianinie. Dedykowana przez pomysłodawcę klawiatura ma kosztować 45$. Utwory dostępne w aplikacji będą aktualizowane w zależności od tego jakich piosenek oczekiwać będą użytkownicy. W kampanii Croudfandingowej celem było zdobycie 5,000 $, finalnie Matt Curney zebrał nieco ponad 59 000$. Impnujący sukces. Pianu jest obecnie wysyłany do kupców, którzy kupili je w przedsprzedaży. Przy takim zainteresowaniu można oczekiwać jednak, że prędzej czy później gadżet trafi na sklepowe półki.