niedziela, 23 czerwca

Nie musisz sam mielić kawy i zaparzać jej oczekując, że może będzie jakoś smakować. Kawa z ekspresu Jura zawsze będzie idealna.

Ekspres ciśnieniowy to urządzenie, które zaspokoi najbardziej nawet wybredne gusta. Szybko i łatwo przygotujesz najrozmaitsze specjały kawowe, poczynając od klasycznego espresso poprzez lungo, cortado, americano, aż po napoje z gęstą mleczną pianką. Dzięki temu – być może – odkryjesz nowe smaki i aromaty, jakie dotąd skrywały przed Tobą skromnie wyglądające ziarna kawy. Jesteś zainteresowany takim urządzeniem? Aktualnie sklep Media Expert w obniżonej cenie oferuje ekspres Jura Z10 Diamond White (EA) (Cold Brew). Na stronie sklepu nie podano do kiedy obowiązuje promocyjna cena na zakup tego urządzenia.

Poszukujesz informacji o automatycznych ekspresach do kawy, ale dysponujesz budżetem w wysokości do 1500 zł? Zobacz, co pisaliśmy w tym artykule i jakie modele ekspresów wybraliśmy.

Ekspres Jura Z10 Diamond White (EA) (Cold Brew)

Ekspres Jura wyposażony jest w stalowy młynek inteligentny P.R.G. Ten stożkowy młynek dobiera odpowiedni stopnień zmielenia ziaren do wybranego napoju, a można wybierać spośród wielu opcji wprowadzonych do pamięci urządzenia. Impulsowe podawanie wody podczas ekstrakcji – proces ekstrakcji pulsacyjnej (P.E.P.) – sprawia, że kawa zyskuje pełnię smaku i aromatu. Urządzeniem można sterować dotykając przycisków na panelu lub za pomocą aplikacji J.O.E., którą można pobrać na smartfon.. Warto wiedzieć, że do pamięci urządzenia można wprowadzić 4 profile użytkowników, gdzie można spersonalizować swoją ulubioną kawę.

Ekspres Jura Z10 ma wprowadzonych do menu receptury na 32 różne napoje. Technologia ekstrakcji kawy na zimno umożliwia łatwe przygotowanie kawy parzonej na zimno. Proces ten przebiega tylko przy użyciu zimnej wody, która jest podawana impulsowo pod dużym ciśnieniem na grubo zmielone ziarna. Dzięki zastosowaniu technologii gładkiej pianki Fine Foam za pomocą dyszy spieniającej przygotujesz doskonałe specjały mleczne. Elegancki zbiornik na wodę jest funkcjonalną ozdobą tego ekspresu.

Specyfikacja techniczna

 • Funkcje: Spienianie mleka, Regulacja mocy kawy, Regulacja ilości zaparzanej kawy, Regulacja stopnia zmielenia kawy, Regulacja temperatury kawy, Funkcja One Touch, Podgrzewanie mleka, Gorąca Woda, Funkcja Moja Kawa, Sterowanie smartfonem, Dotykowy ekran, Parzenie 2 kaw mlecznych jednocześnie, Automatyczny program czyszczenia i odkamieniania, Program czyszczenia systemu mlecznego,  Programowanie czasu włączenia/wyłączenia, Funkcja oszczędzania energii
 • Pojemność zbiornika na kawę: 280 g
 • Pojemność zbiornika na wodę: 2,4 l
 • Liczba napojów: 32
 • Liczba profili użytkowników: 4
 • Wymiary: 45 x 32 x 38 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 11 899,00 zł Cena: 10 999,00 zł Przejdź do sklepu

Aktualizacja 29.05.2023 r.

Szukając ciekawych promocji na ekspresy marki Jura wyszukałam model Jura Ena 8 Full Nordic White (EC), który jest w promocji w sklepie Media Expert, nie podano jednak do kiedy trwa ta promocja. Urządzenie wyróżnia się charakterystyczną karafką na wodę.

Ekspres Jura Ena 8 Full Nordic White (EC)

Automatyczny ekspres Jura ENA 4 wyposażony jest w stalowy młynek z regulacją stopnia zmielenia ziaren. Można także korzystać z wcześniej zmielonej kawy. Na dotykowym panelu istnieje możliwość wyboru odpowiedniej regulacji temperatury, mocy oraz ilości zaparzanej kawy, dzięki czemu napar będzie smakował idealnie. Urządzenie posiada wbudowany system spieniania mleka, więc bez trudu możesz wybrać na panelu dotykowym jedną z wielu gotowych opcji mlecznych napojów.

Specyfikacja techniczna

 • Spienianie mleka, Regulacja mocy, temperatury i ilości zaparzanej kawy, Parzenie wstępne, Parzenie 2 kaw jednocześnie, One Touch Cappuccino, Dotykowy ekran, Program czyszczenia systemu mlecznego, Program płukania i czyszczenia dyszy, Automatyczne wyłączanie
 • Pojemność zbiornika na wodę: 1,1 l
 • Pojemność zbiornika na kawę: 125 g
 • Liczba dostępnych napojów: 12
 • Wymiary: 27,1 x 32,3 x 44,5 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena 4949,00 zł Cena: 4499,00 zł Przejdź do sklepu

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.