Nowość w Lidlu – bajecznie drogi dozownik do piwa. Skąd ta cena?

Dozownik do piwa? Czemu nie! Ale nie za takie pieniądze…

Lubisz piwo? A jeśli piwo, to koniecznie zimne? Lidl ma na to sposób, ale za swój produkt każe sobie sporo zapłacić. Dlaczego i skąd ta cena? Co potrafi ten dozownik do piwa? Sprawdźmy!

Beer Buddy – dozownik piwa by Parkside

Beer Buddy by Parkside to, jak podkreśla Lidl, ekskluzywna edycja dozownika piwa. Założenie produktu jest takie, że ma zapewniać szybkie, świeże i pyszne piwo, nalewane bezpośrednio z 5-litrowych beczek. Co ważne, można korzystać z różnych beczek, dostępnych w standardowej sprzedaży.

Beer Buddy Dozownik piwa by Parkside

No dobrze, ale po co właściwie płacić aż 1269 zł za dodatkowy dozownik, skoro można nalać sobie piwo do kufla bezpośrednio z beczki? Zacznijmy od tego, co zawiera zestaw. Znajdziemy w nim 4 kubki wielokrotnego użytku, 8 magnesów, a także 5 wkładów z dwutlenkiem węgla. Kubki nadają się do mycia w zmywarce. Wykonano je z polipropylenu, co niezbyt mnie zachęca, jednak zapewne jest bardzo praktyczne. Wkłady z dwutlenkiem węgla są natomiast potrzebne, by uzyskać efekt świeżego kranowanego piwa, nalewanego za prawdziwym barem.

Ważnym atutem ma być również funkcja chłodzenia. Dzięki dozownikowi piwo ma utrzymywać niską temperaturę przez nawet 8 godzin. To wystarczająco, by móc cieszyć się zimnym trunkiem przez całą imprezę.

Jednak czy efekt ten wart jest prawie 1300 zł? Moim zdaniem – niekoniecznie. Szczególnie, że Lidl ma też drugi, tańszy produkt tego typu. Dozownik Silvercrest Kitchen Tools kosztuje 639 zł, czyli połowę ceny Beer Buddy. Obsługuje on takie same, 5-litrowe beczki z piwem.

SILVERCREST® KITCHEN TOOLS

A jeśli komuś marzy się całkiem tania opcja, może rozważyć zakup takiego dystrybutora, który działa co prawda nieco inaczej niż te dozowniki z Lidla, jednak również dostarcza zimnego piwa. A przede wszystkim, kosztuje tylko 116,65 zł.

dozownik do piwa

Sprawdź też koniecznie ofertę Action dla… milionerów?

Ten tekst zawiera link afiliacyjny do sklepu naszego partnera. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem tego odnośnika, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.