Breathometer – breloczek alkomat

Breathometer to mały alkomat, który przy współpracy ze smartphone’m umożliwia pomiar poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego niewielkie wymiary pozwalają na łatwe przechowywanie wraz z kluczami. Producent chciał stworzyć elegancki i poręczny produkt, który ułatwiać będzie bezproblemowe życie.

Breathometer

BreathometerJak działa Breathometer? Najpierw należy podpiąć mini alkomatu za pomocą złącza jack do urządzenia mobilnego, zbierze on następnie dane o ilości alkoholu w wydychanym przez użytkownika powietrzu i podda je analizie. Za analizę i podgląd wyniku odpowiada dedykowana aplikacja. Urządzenie może połączyć się z telefonem wyposażonym w oprogramowanie Apple – iOS 5 lub Android – OS 2.3 (bądź nowsze wersje).

Według statystyk średnio jedna na trzy osoby spowodowała wypadek podczas bycia pod wpływem alkoholu. Mimo tego około 300 tysięcy osób wsiada każdego dnia za kierownicę po jego spożyciu.

Metabolizm alkoholu rozkłada średnio jeden drink na godzinę – tego procesu nie przyśpieszy ani kawa ani zimny prysznic! „Piłeś nie jedź!”

Breathometer

Urządzenie nabyć można wspierając projekt sumą 20 dolarów za pośrednictwem Indiegogo.

Breathometer