BlabDroid – osobisty robot

BlabDroid to niewielki robot o wielkich możliwościach jak zachwalają go autorzy.  Dzięki kółkom w jakie został wyposażony może jeździć nagrywając otoczenie, grając muzykę czy rozmawiając dzięki wgranym osobowościom.

BlabDroid

Obsługa robota możliwa jest za pośrednictwem fal Bluetooth, więc można nim sterować z większości mobilnych urządzeń. Po podłączeniu urządzeń z Androidem, iOS bądź komputerem użytkownik może sterować robotem, wybierać pytanie jakie ma zadać czy odtwarzać swoje ulubione piosenki. Efektem tego może być jeżdżenie BlabDroid w kółko i granie muzyki.

BlabDroid

Dodatkowo BlabDroid sterować można za pomocą urządzeń takich jak Siri, które umożliwiać ma nawigowanie. Oprogramowanie robota opiera się na platformie Arduino i jemu podobnych, tak więc całość ma być łatwa do dawnych zmian i tworzenia własnych aplikacji. Całość na razie osadzona jest w tekturowej obudowie jednakże producent informuje iż dostępna będzie również obudowa drewniana. Natomiast zasilanie BlabDroid odbywa się za pomocą dwóch baterii AA i pozwala na 2-3 godzinną prace.

BlabDroid

BlabDroid dostępny jest w przedsprzedaży za pośrednictwem kickstartera, a minimalna suma jaką trzeba wesprzeć projekt by otrzymać robota to 299 dolarów.

BlabDroid

zdjęcia: online.wsj.com