BaseLantern – nowa lampa od BioLite

Marka BioLite jest obecna na naszym portalu już od dawna. Wszystko za sprawą niezwykłych zestawów biwakowych obejmujących palenisko CampStove, czy komplety oświetlenia NanoGrid.

biolite_baselantern (2)

Najnowszy produkt jest również oświetleniowy, co więcej ma skutecznie współpracować z poprzednimi urządzeniami. BaseLantern to lampka, która ma pełnić rolę głównego źródła światła na każdym biwaku. Sprzęt ma być pozbawiony wad lampek oliwnych, ognisk czy latarek. Rozkładane nóżki, mają ułatwić optymalne skierowanie oświetlenia.

Lampa oferuje dobrze rozproszone i zmatowione światło. Mimo rozmiarów porównywalnych do przeciętnej kanapki, urządzenie świeci z mocą 500 Lm.

biolite_baselantern (3)

Ponadto lampa otrzymała duży akumulator 7800 mAh, który pozwoli na wykorzystanie jej w roli Power Banku. Całość jest obsługiwana za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne. Dzięki niej użytkownik może na bieżąco śledzić stan naładowania baterii, jak również kontrolować ciepło i kolor oświetlenia. Lampka może zostać również wykorzystana w roli budzika lub timera. BaseLatern może służyć jako źródło zasilania dla NanoGrid.

biolite_baselantern (1)

Aktualnie trwa kampania crowdfundingowa produktu w serwisie kickstarter.com. Aby nabyć własną lampkę, należy wesprzeć jej autorów kwotą co najmniej 99 dolarów. Na 10 dni przed końcem akcji crowdfundingowej, autorzy zebrali 6-krotność zakładanych 75 tysięcy dolarów. Lampy miałby trafić do odbiorców już w październiku 2016.