Sling Shot –  czyli zdjęcia z aparatu niczym z procy

Brak sztucznego uśmiechu, specjalnej pozy lub mówienia „cheese”, właśnie takie zdjęcie proponują  Sung Young Um i Jung Eun Yim z Yanko Design przedstawiając nam unikalny aparat Sling Shot.

sling shot

Aparat przypomina małą procę, z której zamiast pocisków strzela się niespodziewane i zaskakujące fotki. Wszystko dzieje się za sprawą pociągania za elastyczny przewód aktywujący migawkę. Autorzy zapewniają że gadżet zapewni dużo rozrywki, fotografując znajomych z ukrytej kamery osadzonej w uchwycie procy. Za to dzięki flesh’om rozmieszczonym na ramionach procy, zdjęcia można robić w każdym miejscu i czasie.

sling shot

Urządzenie wyposażone jest w mały ekranik Led, po przeciwnej stronie uchwytu niż kamera, umożliwiając uchwycić wybrane ujęcie bądź przeglądanie już uchwyconych ujęć. Sling shot ponadto wyposażywszy został w port USB, dzięki któremu można szybko przerzucić zdjęcia na komputer lub tablet i wrzucić przykładowo na Facebooka.

sling shot

Całość jest mała i łatwa w obsłudze  aby przypadkowo nie zrobić zdjęcia należy złożyć ramionka procy w których schowa się elastyczny przewód.