AMBER – ekologiczny głośnik Bluetooth

AMBER to projekt głośników zasilanych energią słoneczną. Do ich wykonania miałaby być zastosowana Sphelar. Jest to innowacyjna technologia pozwalająca na 'łapanie’ promieni słonecznych z każdej strony.

AMBER (1)

Zwykłe panele słoneczne są płaskie przez co pobierają jedynie promienie padające na ich ekrany. Sphelar pochłania światło całą swoją powierzchnią, dostarcza to optymalną energię jaką można uzyskać ze słońca, a dzięki elastyczności istnieje możliwość dopasowania jego kształtu tak aby zasilane urządzenie miało jak najciekawszą kubaturę.

AMBER (3)

Projektant, Jeabyun Yeon, wzorował się kształtem kuli oraz graniastosłupem o podstawie trójkąta, a strukturę zaciągnął z ażurowych ubrań oraz parametrycznych form, dzięki czemu uzyskał dość ciekawy designerski kształt.

AMBER (2)

Wymiary AMBER to 14 cm szerokości, przy około 7 cm wysokości i 8 cm szerokości. Głośniki wyposażone byłby w trzy przyciski: dwa odpowiadające za siłę dźwięku – '+’ głośniej i „-” ciszej oraz przycisk zasilania On/Off. Ponadto w obudowie znajdować miałaby się dioda LED informująca o aktywności urządzenia oraz połączeniu za pomocą fal Bluetooth.

AMBER (4)

Planowane jest zasilanie urządzenia wyłącznie przez energie słoneczną, energie przechowywana byłaby we wbudowanym akumulatorze. Połączenie między urządzeniami mobilnymi (przykładowo ze smartphone’m), odbywałoby się poprzez fale Bluetooth.

źródło: behance.net