AMBER to projekt głośników zasilanych energią słoneczną. Do ich wykonania miałaby być zastosowana Sphelar. Jest to innowacyjna technologia pozwalająca na 'łapanie’ promieni słonecznych z każdej strony.

Zwykłe panele słoneczne są płaskie przez co pobierają jedynie promienie padające na ich ekrany. Sphelar pochłania światło całą swoją powierzchnią, dostarcza to optymalną energię jaką można uzyskać ze słońca, a dzięki elastyczności istnieje możliwość dopasowania jego kształtu tak aby zasilane urządzenie miało jak najciekawszą kubaturę.

Projektant, Jeabyun Yeon, wzorował się kształtem kuli oraz graniastosłupem o podstawie trójkąta, a strukturę zaciągnął z ażurowych ubrań oraz parametrycznych form, dzięki czemu uzyskał dość ciekawy designerski kształt.

Wymiary AMBER to 14 cm szerokości, przy około 7 cm wysokości i 8 cm szerokości. Głośniki wyposażone byłby w trzy przyciski: dwa odpowiadające za siłę dźwięku – '+’ głośniej i „-” ciszej oraz przycisk zasilania On/Off. Ponadto w obudowie znajdować miałaby się dioda LED informująca o aktywności urządzenia oraz połączeniu za pomocą fal Bluetooth.

Planowane jest zasilanie urządzenia wyłącznie przez energie słoneczną, energie przechowywana byłaby we wbudowanym akumulatorze. Połączenie między urządzeniami mobilnymi (przykładowo ze smartphone’m), odbywałoby się poprzez fale Bluetooth.

źródło: behance.net

 

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.